Tarım Vizyonu ve Eylem Planı değerlendirildi

Tarım Vizyonu ve Eylem Planı değerlendirildi

Yapılan toplantıda Kırıkkale 2018-2022 Tarım Vizyonu ve Eylem Planı’ ile ortaya koyulan hedeflerin ışığında sektörün önerilerinin de değerlendirilerek kapsamlı bir rapor hazırlanacak.

  • Kategori : Gündem
  • 31 Temmuz 2019 Çarşamba
  • 10:12

Yapılan toplantıda Kırıkkale 2018-2022 Tarım Vizyonu ve Eylem Planı’ ile ortaya koyulan hedeflerin ışığında sektörün önerilerinin de değerlendirilerek kapsamlı bir rapor hazırlanacak.

25 YILIN ÖNGÖRÜLMESİ AMAÇLANIYOR

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından 3. kez düzenlenecek olan Tarım ve Orman Şurası hazırlık çalışmaları devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımları ile Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından düzenlenecek olan Tarım Şurasında ülke tarımının değerlendirilerek gelecek 5 yılın planlanması ve 25 yılın öngörülmesi amaçlanıyor. 3. Tarım Şurasında ele alınması planlanan konular ve beklentiler hakkında ülke genelinde devam eden çalışmalar kapsamında Kırıkkale’de de sektör temsilcileri, sivil toplum kuruluşları ve ilgili kamu kurumlarının katılımı ile değerlendirme toplantısı yapıldı.

RAPORA YAPILACAK KATKILARIN BEKLENİYOR

Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda 21 farklı çalışma gurubu altında planlanan Tarım Şurası ve şurada değerlendirilecek konular ile alakalı yapılacak hazırlıklar ele alındı.  Ülkemiz Tarım ve Orman Sektörünün geleceği adına önemli kararların alınacağı şura için yapılan değerlendirmenin yanı sıra, Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Bakanlığa sunulacak olan detaylı rapora yapılacak katkıların beklendiği dile getirildi.

ÇOK ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR

Özellikle ilgili kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının beklenti ve değerlendirmelerinin dinlendiği toplantı sonrasında bir açıklama yapan İl Müdürü Sırrı Yılmaz; düzenlenen şura ile sektördeki tüm paydaşların sesine kulak verilerek, ülkemiz tarım ve orman sektörünün geleceğine yön verilecek çok önemli bir çalışma olduğunu vurguladı.

KIRIKKALE’NİN MEVCUT DURUMU

Yılmaz, “İlimizin mevcut durumu ve gelişim planları konusunda İl Müdürlüğümüz tarafından yürütülen çalışmaların bir ürünü olan ‘Kırıkkale 2018-2022 Tarım Vizyonu ve Eylem Planı’ ile ortaya koyulan hedeflerin ışığında sektörün önerilerinin de değerlendirilerek kapsamlı bir rapor hazırlanacak. Bu şura sadece ilimiz için değil tüm ülkemiz için önemli kararlara ev sahipliği yapacak bir çalışmadır. Bu kapsamda tüm paydaşlar olarak el birliği ile üzerimize düşen görevi yerine getireceğiz” şeklinde konuştu.

GENİŞ KATILIM

Toplantı, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü Şube Müdürleri ve teknik personelleri, Tarım ve Orman Bakanlığına Bağlı Birimleri, Kırıkkale Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Haykoop Birliği, Kırıkkale Ziraat Odası ve Delice Ziraat Odası düzeyinde geniş bir katılım ile gerçekleştirildi.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.