Su sayaçlarını donmaya karşı koruyun

Su sayaçlarını donmaya karşı koruyun

Kırıkkale Belediyesi, hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesiyle birlikte vatandaşlara ‘Su sayaçlarını donmaya karşı koruyun’ uyarısı yaptı. 

  • Kategori : Gündem
  • 11 Şubat 2020 Salı
  • 11:51

SAYAÇLARA SICAK SU DÖKMEYİN
Kırıkkale Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü don olaylarının etkili olduğu son günlerde su sayaçlarının korunması ve yapılmaması gerekenler hakkında açıklamada bulundu. 
Muslukların bir süre açık bırakılması gerektiğinin belirtildiği açıklamada donan suların su sayaçlarına sıcak su dökülmemesi, ateş ile müdahale edilmemesi aksi takdirde su borularının patlayarak maddi hasara yol açabileceği belirtildi.

TEDBİR ALINMALI
Konuya ilişkin açıklama yapan Kırıkkale Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürü Ersin Kaplan, “Havaların aniden soğumaya başladığı bu günlerde su sayaçları ve tesisatta donma olayları yaşanmakta bu sebeple mağduriyetler oluşmakta. Vatandaşlarımız sıkıntıya düşmemek için su sayacı ve açıkta bulunan su tesisatını ısı yalıtım malzemeleri ile kapatarak donmaya karşı su sayaçlarını koruma altına almalılar, ayrıca çok az miktarda muslukların açık bırakılması borularda yaşanacak don olayının da önüne geçecektir. Donan su sayaçlarına vatandaşlarımız kesinlikle sıcak su dökmemeli, ateş tutarak donu çözmeye çalışmamalılar, bu durum daha ağır sonuçlara yol açmakta. Bu konuda abone sahiplerimiz duyarlı olmalılar.” ifadelerini kullandı.

Gazete kale / Burak Çalışkan

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.