Sosyal medya dolandırıcılarına dikkat!

İnstagram ve Facebook gibi sosyal medya platformlarından vatandaşlara, ‘adınız asayiş olaylarına bulaştı’ diyerek bağlantı linki yollayan ‘metacloudhold.site’ sosyal medya hesaplarını çalmaya başladı.

  • 3. Sayfa
  • 17 Haziran 2022
  • 15:34
Sosyal medya dolandırıcılarına dikkat!

METACLOUDHOLD.SİTE’ ADRESİNE DİKKAT!
İnstagram, Twitter ve Facebook gibi sosyal medya uygulamaları her geçen daha geniş kitlelere ulaştı. İnsanların bu uygulamalarda saatlerce vakit geçirmesi ve bu söz konusu uygulamalara oldukça önem vermesi, dolandırıcılara da yeni yöntemler sundu. İnsanların sosyal medya hesaplarını çalan ve bu hesapları yine dolandırıcılık işlerinde kullanmak isteyen şahısların son yaptığı ise pes dedirtti. 


“ADINIZ ASAYİŞ OLAYLARINA BULAŞTI”
Dolandırıcılar, yıllardır telefon üzerinden yapılan dolandırıcılığı bu kez sosyal medyaya taşıdı. Gözlerine kestirdikleri sosyal medya hesaplarına özelden mesaj atan dolandırıcılar, karşısındaki kişilere ‘adınız kavga, hırsızlık, taciz gibi asayiş olaylarına bulaştı’ diyerek korku vermeye çalışıyor.


“HABERDE ADINIZ GEÇİYOR”
Attıkları mesajlara bir de bağlantı linki ekleyen dolandırıcılar, ‘bu bir haber linki ve haberin içerisinde sizin de adınız geçiyor’ diyerek, insanların linke tıklamasını sağlıyor. Linke tıklayan insanlardan habere ulaşabilmeleri için İnstagram ile giriş yapmalarını isteyen dolandırıcılar, bu yöntemle vatandaşların sosyal medya hesaplarını çalıyor. Daha sonra dolandırıcılar, çaldıkları hesaplarla dolandırıcılık yapmaya devam ediyor.
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

23784

Atıl köy okulları yaşam merkezine dönüştürülüyor

Saygılı: “Sanayi esnafı şehrimizin lokomotifidir”

Kutluca: “Vatandaş sorunlarına çözüm bekliyor”

62 şişe kaçak içki ele geçirildi

Yahşihan’da geleneksel aşure birlikteliği

Mobil aşevi araçlarıyla sıcak yemek dağıtılacak 

SIRADAKİ HABERLER