Sıcaklara dikkat! 40 dereceyi göreceğiz!

Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de sıcaklıklar 2 ila 5 derece arasında yükselerek değişim gösterdi. Sıcak havalara karşı uyarı yapan uzmanlar, zorunlu olmadıkça öğlen saatlerinde dışarı çıkılmaması tavsiyesinde bulundular.

  • Gündem
  • 25 Temmuz 2022
  • 12:30
Sıcaklara dikkat! 40 dereceyi göreceğiz!

HAVA DALGALARINDA ARTIŞ
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son hava tahmin raporlarına göre ülke genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de sıcaklıklar artış gösteriyor. Yeni haftada yurdun kuzey kıyıları dışında kalan kesimlerde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyredecek olurken, İç Anadolu Bölgesi’nin Kırıkkale dahil bazı kesimlerinde sıcak hava dalgalarında artış gözlenecek.

SICAKLIKLAR 40 DERECEYİ AŞACAK
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Edirne ve Kırklareli çevreleri ile zamanla Van'ın doğu kesimleri, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri ile Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

SAĞLIĞINIZ İÇİN SICAKLARA DİKKAT
Yeni haftada, genellikle mevsim normalleri civarında, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Akdeniz kıyılarında mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hafta ortasından itibaren iç ve doğu kesimlerde de artarak mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Günün en yüksek sıcaklıklarının Ankara'da 30-35, İstanbul'da 30-32, İzmir'de 27-39, Antalya'da 39-40, Adana'da 36-37, Diyarbakır'da 37-42, Samsun'da 26-27 derece civarında olacağı tahmin ediliyor.

Haber: Burak Çalışkan  

İlginizi Çekebilir

Saat 11.00-16.00 arasında sokağa çıkmayın!

İlginizi Çekebilir

Meteorolojiden sarı uyarı!

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

66655

‘Güç sende, biz de yanındayız’

Vali Tekbıyıkoğlu’ndan esnaflarla çay-simit sohbeti 

Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim heyecanı 

Camide imamı vuran zanlı tutuklandı!

Grup Liva, gençler için sahne alacak 

Öztürk’ten karayolları çalışanlarına müjde! “Karayolları çalışanları kadroya geçecek”

SIRADAKİ HABERLER