Sıcaklara dikkat! 40 dereceyi göreceğiz!

Türkiye genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de sıcaklıklar 2 ila 5 derece arasında yükselerek değişim gösterdi. Sıcak havalara karşı uyarı yapan uzmanlar, zorunlu olmadıkça öğlen saatlerinde dışarı çıkılmaması tavsiyesinde bulundular.

  • Gündem
  • 25 Temmuz 2022
  • 12:30
Sıcaklara dikkat! 40 dereceyi göreceğiz!

HAVA DALGALARINDA ARTIŞ
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son hava tahmin raporlarına göre ülke genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de de sıcaklıklar artış gösteriyor. Yeni haftada yurdun kuzey kıyıları dışında kalan kesimlerde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyredecek olurken, İç Anadolu Bölgesi’nin Kırıkkale dahil bazı kesimlerinde sıcak hava dalgalarında artış gözlenecek.

SICAKLIKLAR 40 DERECEYİ AŞACAK
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Edirne ve Kırklareli çevreleri ile zamanla Van'ın doğu kesimleri, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri ile Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon ve Rize'nin iç kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

SAĞLIĞINIZ İÇİN SICAKLARA DİKKAT
Yeni haftada, genellikle mevsim normalleri civarında, Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ve Akdeniz kıyılarında mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının hafta ortasından itibaren iç ve doğu kesimlerde de artarak mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Günün en yüksek sıcaklıklarının Ankara'da 30-35, İstanbul'da 30-32, İzmir'de 27-39, Antalya'da 39-40, Adana'da 36-37, Diyarbakır'da 37-42, Samsun'da 26-27 derece civarında olacağı tahmin ediliyor.

Haber: Burak Çalışkan  


İlginizi Çekebilir

Meteorolojiden sarı uyarı!

İlginizi Çekebilir

Sağanak yağışlar devam edecek 

İlginizi Çekebilir

Güneş çarpmasından nasıl korunmalıyız?

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

16938

Orhan Kılıç’tan 71 öğrenciye burs 

Milletvekili Kılıç: "Türkiye’nin Saadet Partisi’ne ihtiyacı var"

Kırıkkalelilere özel konser

Kırıkkale’de 73 bin trafiğe kayıtlı araç var 

Türkyılmaz, Eris varyantı şüphesiyle hastaneye kaldırıldı 

Faili meçhul hırsızlık olayları aydınlatıldı 

SIRADAKİ HABERLER