Sezer, ilçelerde gezi ve incelemelerde bulundu

Sezer, ilçelerde gezi ve incelemelerde bulundu

​​​​​​​Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, hafta sonu Balışeyh, Bahşili ve Keskin ilçelerinde gezi ve incelemelerde bulundu.

  • Kategori : Gündem
  • 18 Şubat 2019 Pazartesi
  • 17:20

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, hafta sonu Balışeyh, Bahşili ve Keskin ilçelerinde gezi ve incelemelerde bulundu.

DİNEK DAĞI’NDA YÜRÜYÜŞ

Kırıkkale’nin en yüksek dağı olan 1744 metre yüksekliğindeki Dinek Dağına bir yürüyüş gerçekleştiren Vali Sezer, daha sonra Beyobası Köyünde incelemelerde bulundu. İncelemelerinde Vali Sezer’e, Balışeyh Kaymakam Vekili Mücahit Öztürk'de eşlik etti. Gezi ve incelemelerine Bahşili ilçesi ile devam eden Vali Sezer, ilk olarak alt yapı çalışmalarına başlanılan Trafik Çocuk Parkı ve Parkurunun yapılacağı alanda incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında Kaymakam Zikri Şahin’den bilgi aldı.

SULU MAĞARAYI GEZDİ

Daha sonra bir meyve bahçesinde incelemelerde bulunan Vali Sezer’e,  İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce yürütülen projeye ilişkin olarak İl Müdürü Sırrı Yılmaz tarafından bilgi sunuldu. Günün son ziyaretini Keskin ilçesine gerçekleştiren Vali Sezer, Sulu Mağarada incelemelerde bulundu. İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Saffet Aksun’un da hazır bulunduğu incelemelerde, sulu mağaranın yeniden turizme kazandırılması yönünde yürütülen çalışmalar hakkında İl Müdür Vekili Aksun tarafından Vali Sezer'e bilgi sunuldu.

TURİZME KAZADIRMA ÇALIŞMASI

Karıştıran mevkiindeki gezi ve incelemelerinin ardından Keskin Cumhuriyet Ortaokulunu da ziyaret eden Vali Sezer, Robot Yarışmasına hazırlanan öğrencilerin çalışmalarını izleyerek, öğrencilerin heyecanına ortak oldu. Vali Sezer, Keskin programını Hacı Taşan Kültür Merkezi (Taş Mektep) ziyaretiyle sonlandırdı. İncelemelerinde Vali Sezer’e, Keskin Kaymakamı Muammer Köken ile Belediye Başkanı Dede Yıldırım’da eşlik etti.

KAYNAK: İL GAZETESİ

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.