Sel, büyük mağduriyet oluşturdu

Sel, büyük mağduriyet oluşturdu

MHP Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk; TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yaparak, Kırıkkale’de geçtiğimiz hafta sonu yaşanan aşırı yağışların neden olduğu zararları dile getirerek, yetkililerden harekete geçilmesini istedi.

  • Kategori : Gündem
  • 15 Haziran 2019 Cumartesi
  • 09:23

MHP’Lİ ÖZTÜRK TBMM’DE KIRIKKALE’DE YAŞANAN AŞIRI YAĞIŞLARI DİLE GETİRDİ

 

CİDDİ HASARLAR OLUŞTURDU

Öztürk; TBMM’de yapmış olduğu konuşmasında; “Geçtiğimiz Pazar günü seçim bölgem Kırıkkale’de meydana gelen aşırı yağışlar; Yahşihan’da, özellikle Sulakyurt ilçe merkezi, Deredüzü, Ambardere, Yağbasan, İmamoğluçeşmesi, Koruköy, Akkuyu ve Çayoba köylerinde ciddî hasara yol açmış ve büyük mağduriyet yaratmıştır. Bu kapsamda; İlçe merkezinde bazı köprülerde hasar ve kısmi yol çökmeleri yaşanmış, Tarım arazileri ciddi miktarda su altında kalmış, üreticimizin 1 yıldır umut bağladığı ürünleri zarar görmüş, Yollarda, çamur ve taş birikmesine bağlı kapanmanın yanı sıra; dere taşması, köprü ve dere geçişlerinde hasar meydana gelmiştir.”

BAKANLIKLAR HAREKETE GEÇMELİ

“Her ne kadar girişimlerimiz sonucu; valiliğimiz elindeki tüm imkânları kullansa da, mevcut zarar ve ziyanın telafi edilmesi noktasında diğer ilgili bakanlıkların da harekete geçmesi gerekmektedir. Bu bakımdan öncelikle hasar tespit çalışmalarının biran önce eksiksiz ve tatmin edici bir şekilde tamamlanmasını talep ediyor, başta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olmak üzere, gerek Karayolları Genel Müdürlüğü, gerekse Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nün ivedilikle zarar gören bölgenin ihtiyaçlarını karşılamasını istiyoruz.” diyerek, Kırıkkale’ye ve Sulakyurt’a geçmiş olsun dedi ve ardından meydana gelen zararların giderilmesi için girişimlerini sürdüreceğini ifade etti.

SEL MAĞDURİYET.png

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.