Şehitlikte duygusal bayramlaşma

Şehitlikte duygusal bayramlaşma

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer ve beraberindekiler, Kırıkkale Şehitliği'ni ziyaret ederek, şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

  • Kategori : Gündem
  • 10 Ağustos 2019 Cumartesi
  • 12:40

GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Şehitlikteki program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dua edilmesiyle başladı. Bazı şehit yakınları, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dua sırasında gözyaşlarına hakim olamadı. Vali Yunus Sezer, gazetecilere yaptığı açıklamada, memleketin tapusu niteliğindeki şehitlerin mezarlarını ziyaret ettiklerini söyledi.

DİM DİK AYAKTA DURACAĞIZ

Tüm İslam aleminin bayramını kutlayan Sezer, “Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle yad ettik. Ailelerine sabır diledik. Şehitlerimizi unutmadığımızı, gazilerimizle birlikte olduğumuzu göstermek için buraya geldik. Şehitlerimize tekrar rahmet diliyorum. İnşallah onların bize emaneti olan ve canlarını bu uğurda feda ettikleri bu vatanı ve bayrağı daha yükseklere çıkarmak ve dalgalandırmak ve ülkemizi çok daha iyi yerlere taşımak için var gücümüzle tüm Türkiye ve Türk milleti olarak çalışacağız." diye konuştu. Vali Sezer, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Mühimmat ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Selami Arslan, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu ve protokol üyeleri, daha sonra şehit mezarlarına karanfil bıraktı. Sezer ve protokol üyeleri, şehit ailelerle bir süre sohbet etti.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.