Saygılı; "Mahalle konaklarımız fabrika gibi"

Aşağı Mahmutlar Mahallesine kazandırılan Mahalle Konağını Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ile birlikte ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Mahalle konaklarımız fabrika gibi” dedi. 

  • Gündem
  • 13 Ocak 2022
  • 15:40
Saygılı; "Mahalle konaklarımız fabrika gibi"

EL SANATLARI EĞİTİM VE ÜRETİM MERKEZİ
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın projeleri arasında önemli yer tutan Mahalle Konakları, ilgi odağı olmaya devam ediyor. Proje kapsamında Aşağı Mahmutlar mahallesine kazandırılan Mahalle konağında nakış, iğne oyası gibi düzenlenen kurslara katılan kursiyer kadınların daveti üzerine Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı  kursiyerleri ziyaret ettiler. El sanatları eğitim ve üretim merkezi haline gelen mahalle konağında neşeli sohbet yaşanırken, ziyarette kursiyer kadınlar duydukları memnuniyeti “Allah Razı olsun” sözleri ile sık sık dile getirdiler. 
 

HEM ÖĞRENİYORLAR HEM KAZANIYORLAR
Mahallelerde bu tür konakların sayısını artırarak kadınları sosyal hayatının içine çekmeyi hedeflediklerini belirten Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Mahallelerde düzenlediğimiz kurslarımıza katılan kadınlarımız burada öğrenerek el becerilerini ve yeteneklerini geliştiriyorlar. Ayrıca birlikte vakit geçirerek moral kazanıyorlar. El emeği göz nuru dökerek hazırlanan ürünleri de satma imkanına kavuşan kadınlarımız aile ekonomilerine de katkı sağlıyorlar” dedi. 

TEKBIYIKOĞLU KURSLARI ÖNEMSİYORUZ
Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’da kadınlara yönelik düzenlenen her türlü faaliyeti desteklediklerini, İşkur destekli Halk Eğitim Merkezi usta öğreticiler tarafından verilen kurslarda kadınların kendilerini geliştirmelerine ve sosyal hayata kazanmaları açısından önemsediklerini belirtti. Ziyaretten mutluluk duyduğunu paylaşan kadınlar, sunulan imkân ve desteklerden dolayı Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’na teşekkür ettiler.
 

İlginizi Çekebilir

Ücretsiz Resim Tamamlama Kursu 

İlginizi Çekebilir

Saygılı, Gazeteciler Gününü kutladı

İlginizi Çekebilir

Mahalle konaklarında Ahşap Boyama Kursu

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

91106

Tonga, yeniden güven tazeledi 

Yahşihan Belediyesi’nden başarılı öğrencilere hediye

Otomobili ve montu baraj kenarında bulunmuştu, kayıp kadını arama çalışmaları sürüyor

Servis kazasından acı haber

İnşaat malzemesi çaldıkları iddiasıyla 3 zanlı tutuklandı

Kırıkkale'de evde çıkan yangında bir kişi dumandan etkilendi

SIRADAKİ HABERLER