Saygılı; “Bu sene asfalt ve kilit parkede atağa kalkıyoruz”

Saygılı; “Bu sene asfalt ve kilit parkede atağa kalkıyoruz”

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırıkkale Merkez’de bulunan 28 mahallenin muhtarı ile bir araya geldi. Muhtarlara 2021 yılında mahallelerde yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında bilgiler veren Saygılı, “Bu sene asfalt ve kilit parke çalışmalarında atağa kalkıyoruz. Kırıkkale Belediyesini hayal edilemeyecek duruma getirdik” dedi.

  • Kategori : Gündem
  • 14 Haziran 2021 Pazartesi
  • 14:31

MUHTARLAR İLE İSTİŞARE ETTİ
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırıkkale’nin 28 mahalle muhtarı ile MKE Lokalinde bir araya gelerek 2021 yılında mahallerde yapmayı planladıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Mahallelerine yönelik hizmet ve projelerin değerlendirildiği toplantıda muhtarların talep ve şikâyetlerini de dinleyen Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, tespit edilen ihtiyaçlara yönelik gerekli düzenleme ve çalışmaların yapılması için başkan yardımcılarına ve ilgili müdürlere talimat verdi. 

“MUHTARLARIMIZIN GÖRÜŞLERİ BİZLER İÇİN ÖNEMLİ” 
Muhtarlarla istişare ederek, talepleri dinlediğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Saygılı; “Mahalle ziyaretlerimiz ve saha çalışmalarımız sırasında sık sık muhtarlarımızla bir araya geliyor ve taleplerini dinliyoruz. Ancak eksik kalan noktalar olabiliyor. Bu sebeple bu toplantıları düzenliyoruz ve muhtarlarımızla istişare edip, mahallelerimize yönelik çalışmalarımızı detaylı şekilde ele alıyoruz. Yaptığımız hizmetleri ve hazırladığımız projeleri muhtarlarımızın gözünden görmek, onların fikirlerini almak bizim için önemli” ifadelerini kullandı. 

“AMACIMIZ HAYIR DUASI ALMAK”
Asfalt, kilit parke, bordür ve andezit çalışmaları konusunda bu yıl atağa geçeceklerini belirten Saygılı, mahallerde yapılacak çalışmalar hakkında tek tek bilgi verdi. Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, pandemi nedeni ile bir süre ara verdikleri Muhtar toplantılarına kaldıkları yerden devam edeceklerini belirterek “Kırıkkale’miz ne kadar iyi olursa hepimiz o kadar iyi oluruz. Bizlere bu görevler babalarımızdan kalmadı ve çocuklarımıza da kalmayacak, bizler ve siz muhtarlarımız hepimiz Kırıkkale’mize hizmet için geldik. Tek amacımız hayır duası almak” ifadesini kullandı.

“KIRIKKALE BELEDİYESİNİ HAYAL EDİLEMEYECEK DURUMA GETİRDİK”
Başkan Saygılı Kırıkkale’nin sınırsız bir kaynağının olmadığını belirterek “Tüm mahallere ihtiyaçları ölçüsünde ayrım yapmaksızın pastayı dağıtmaya çalışıyoruz. Kırıkkale’mizin sınırsız bir kaynağı yok. Ancak Kırıkkale Belediyesinin şuan ki durumu hayal edilemeyecek durumda, kendi çalışanına maaş veremeyen bir belediyeden esnafına nakdi yardım yapan bir belediye durumuna geldik. Bu sene asfalt ve kilit parkede atağa kalkıyoruz. Tüm bunları da Kırıkkale Belediyesinin kaynaklarını kullanmadan farklı yollardan oluşturduğumuz kaynaklarla hayata geçireceğiz” dedi.

“HİZMET ARAÇLARIMIZ SİZİN”
Kırıkkale Belediyesinin iş makinesi bakımından da altın yılını yaşamaya başladığını belirten
Belediye Başkanı Saygılı “Kırıkkale Belediyesinin araç parkını güçlendirdik, göreve geldiğimizden bu tarafa iş makineleri, kamyonlar gibi araçların sayısını kat ve kat attırdık. Mahallelerimizde olan herhangi bir ihtiyaç halinde bu araçların tamamı sizin. İlgili müdürlerimizle, başkan yardımcılarımızla irtibata geçip mahallelerimizin ihtiyaçlarını birlikte gidereceğiz” dedi. Belediye Başkanı Saygılı muhtarların destek ve katkıları sayesinde, mahallere yönelik hızlı ve faydalı hizmetler ürettiklerini de söyleyerek “Muhtarlarımızın görüşlerine önem veriyoruz. Her mahallemiz için öncelikli ihtiyaçları ve ana problemleri tespit ettik. Buna uygun şekilde ekiplerimiz sahada çalışmalarını sürdürüyor.” şeklinde konuştu.

“ROKET-SAN MKE’DEN FAZLA İŞÇİ ÇALIŞTIRACAK”
Roket-San ve Jandarma Er Eğitim ve Depo Komutanlığının geldiği son aşama hakkında da bilgi veren Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Roket-San 22 bin 500 dönüm arazi üzerine kurulacak. Projeye yönelik tüm çalışmalar tamamlandı. Ama ön görülmeyen bazı problemler çıkıyor, bunlardan biri de istimlak problemi biz anlaşma yanındayız ancak iki kişinin arazisini bedellerinin fazlası verilmesine rağmen gönül rızaları ile devir etmedikleri için acele kamulaştırılmaya gidildi. Bu da biraz zaman aldı. Ama çok şükür bu problemde çözüldü. Roket-San’da MKE’den fazla işçinin çalışmasını sağlayacak. Burada Kırıkkale’mizin çocukları istihdam edilecek. Şehrimize büyük bir umut olacak. İnşallah tamamlanmasını birlikte göreceğiz” dedi. Jandarma Er Eğitim ve Depo Komutanlığının da Kırıkkale’ye gelmesinde büyük katkısı bulunan Belediye Başkanı Saygılı “ Karacalı bölgesine yapılacak olan Jandarma Er Eğitim ve Depo Komutanlığının parası Kırıkkale Valiliğine geldi. Projesi İhale aşamasında. Bu iki büyük proje Kırıkkale’mizin büyük umudu” dedi.

SAYGILI’YA MUHTARLARDAN TEŞEKKÜR
Altyapı, asfalt, park, çevre ve temizlik  gibi çeşitli konulardaki taleplerini dile getiren muhtarlar, kendilerine her türlü desteği sağlayacağını belirten Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya teşekkür ettiler.

9 MAHALLE’YE MAHALLE KONAĞI, 10 MAHALLEYE ÇOK AMAÇLI SPOR SAHASI
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’nın önem verdiği projelerden biri olan Mahalle
Konaklarının yapımına bu yıl da devam ediliyor. Bağlarbaşı, Yaylacık, Yeni Mahalle, Yuva, Gündoğdu, Osmangazi, Çalılıöz, Etiler ve Bahçelievler mahallerinde tespit edilen yerlere yıl içerisinde Mahalle Konağı yapımı tamamlanacak. Sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılacağı Mahalle Konakları, bulundukları bölgelere ayrı bir renk katacak. Yapımı daha önce tamamlanan ve çeşitli kursların verildiği Kaletepe, Sanayi, Yuva ve Aşağımahmutlar Mahalle Konaklarını kullanan mahalleli kadınlar, hizmetlerden memnun kaldıklarını her defasında belirtiyor. Kırıkkale Belediyesi ayrıca bu yıl Bağlarbaşı, Yuva, Gündoğdu, Yenimahalle, Etiler, Bahçelievler, Çalılıöz, Sanayi ve Kaletepe Mahallelerine de çok amaçlı spor sahası yaparak gençlerin hizmetine sunmayı planlıyor.
 

muhtar (3).jpg muhtar (2).jpg muhtar (4).jpg muhtar (5).jpg muhtar (6).jpg muhtar (7).jpg muhtar (8).jpg muhtar (9).jpg muhtar (10).jpg muhtar (11).jpg

m.akif71@hotmail.com
madolu

Özellikle şehir merkezine yapmış olduğunuz akıllı ışıklandırma kimsenin hayal edemeyeceği bir şey. Arabamızla trafiğe çıkmaya korkar olduk....


YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.