Saygılı birlik ve beraberlik çağrısında bulundu

Saygılı birlik ve beraberlik çağrısında bulundu

Suriye'nin İdlib şehrinde düzenlenen hava saldırısında 33 askerimizin şehit olmasının ardından Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı birlik ve beraberlik mesajı yayımladı. 

  • Kategori : Gündem
  • 28 Şubat 2020 Cuma
  • 17:01

BÖLGEDE BARIŞIN SAĞLANMASI İÇİN 
Saygılı yayımladığı mesajda, “Terör örgütlerinin sınırımızdan uzaklaşması, sınır bölgelerinde yaşayan vatandaşlarımızın saldırılara maruz kalmaması ve bölge barışının sağlanması, ülkemize yönelecek büyük göç dalgalarını yerinde önlemek için başlatılan sınır ötesi harekatında şehadete erişen askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kahraman Mehmetçiklerimize acil şifalar diliyorum.” 

VERİLECEK KARARA HEP BİRLİKTE DESTEK OLMALIYIZ
Milletçe birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, öfkemizi içimize akıtmamız aklıselim şekilde hareket etmemiz gerektiğini söyleyen Saygılı; “Devletimiz en doğru kararı verecektir. Verilecek karara hep birlikte destek olunmalı. Bu birlik ve beraberlik bizim dışarıya karşı gücümüzün de en büyük göstergesi olacaktır. Milletimize düşen en büyük görev tüm tahriklere rağmen kenetlenmektir. Devletimiz görevinin başında, büyük metanetle olayı süzmektedir”

MEHMETÇİKLERİMİZ CANINI ORTAYA KOYARAK MÜCADELE ETMEKTE
“Kahraman askerlerimize yapılan alçak saldırıya gereken cevap misli ile verilecektir. Binlerce yıllık geleneği olan devletimiz şehitlerimizin kanını yerde şimdiye kadar bırakmamış, bu saldırı sonrasında da şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacak, bayrağa uzanan elleri yerinde kıracaktır. Mehmetçiklerimiz büyük bir kararlılıkla tüm imkanlarını ve canını da ortaya koyarak mücadele etmekte, onurlu bir duruş sergilemektedir. Vatansever Kırıkkaleli hemşehrilerimiz ile birlikte bu zorlu süreçte milli birlik ve beraberlik ruhumuzu sürekli canlı tutmamız Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yanında olmamız gerekiyor. Bu vesile ile tekrar tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi

Gazetekale.com Haber Merkezi
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.