Saygılı, Bilim Merkezi İnşaatını İnceledi

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İç Anadolu’nun en kapsamlı Bilim Merkezi inşa çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı. Başkan Saygılı, bilime, araştırmaya meraklı gençlerin yetiştirilmesinde Kırıkkale Bilim Merkezi'nin önemli katkılar sağlayacağını kaydetti.

  • Gündem
  • 16 Eylül 2022
  • 14:15
Saygılı, Bilim Merkezi İnşaatını İnceledi

TEKNOLOJİ İLE KÜÇÜK YAŞTA TANIŞACAKLAR
Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Bilim Merkezinin inşa çalışmalarını yerinde inceledi. İçerisinde sergi salonları, deney atölyeleri, kütüphane, matematik atölyesi, robatik kotlama atölyesi, uzay izleme merkezi gibi bir birinden faklı bölümleri barındıracak olan Bilim Merkezi projenin gidişatı hakkında Başkan Saygılı bilgi aldı. Başkan Saygılı, Bilim Merkezinin tamamlanmasıyla çocuk ve gençleri teknolojinin faydalı alanları ile küçük yaşta tanıştıracaklarını kaydetti.

ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR GERÇEKLEŞTİRİYORUZ 
Amaçlarının Kırıkkaleli çocuk ve gençlerin bilimin ışığında teknolojiler geliştirerek hem bölgemize hem de ülkemize faydalı gençler olmalarını sağlamak olduğunu söyleyen Başkan Saygılı “ Bunun içinde çok önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Kısa süre içerisinde tamamlamayı düşündüğümüz inşa çalışmalarının ardından iç dizaynı noktasında ASELSAN’dan destek aldığımız Bilim Merkezimiz Kırıkkale’miz için dev bir yatırım olacak. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Bilim merkezimiz ile Kırıkkale’yi bilimin merkezi haline getireceğiz, çevre illerden de buraya öğrencilerin gelmesini bekliyoruz” dedi. Çocukların bilimi çok daha farklı açılardan ele alması ve daha iyi anlamaları açısından Bilim Merkezinin farklı donatılara sahip olacağını söyleyen Başkan Saygılı, ayrıca Bilim Merkezi içine yapımı süren Buz Pisti’nin de çocuklara farklı bir heyecan yaşatacağını söyledi. 

Haber: Burak Çalışkan 
 

İlginizi Çekebilir

Saygılı'nın ev ziyaretleri sürüyor

İlginizi Çekebilir

Saygılı: “20 yılda reform niteliğinde yatırımlar yapıldı”

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’de 70 bin 387 trafiğe kayıtlı araç var 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

24648

HIV enfeksiyonu yayılmaya devam ediyor

Millet bahçesinin açılışına çok az kaldı

Kontrolden çıkan otomobil iş yerine girdi!

Park halindeyken yanan otomobil kullanılamaz hale geldi

Geleceğin meslekleri

Fikret Karabudak Stadyumu yenilenecek

SIRADAKİ HABERLER