Saadet Partisi, Erbakan’ı andı

Saadet Partisi, Erbakan’ı andı

Saadet Partisi Kırıkkale İl Başkanlığı, eski Başbakan ve Saadet Partisi eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan’ın 10. ölüm yıl dönümü nedeniyle bir anma programı düzenledi. Saadet Partisi İl Başkanlığı düzenlenen programda stant açarak, Milli Gazete Erbakan Özel Sayısı’nı vatandaşlara dağıttı.

  • Kategori : Gündem
  • 24 Şubat 2021 Çarşamba
  • 17:49

“ANADOLU’DA MİLYONLARCA ÇİÇEĞİN AÇILMASINI SAĞLADI”
Merhum Erbakan’ın hasta yatağında bile üzerine aldığı görevi yerine getirmeye çalıştığını belirten Saadet Partisi Kırıkkale İl Başkanı Faruk Vurgun; “Erbakan hocamızın ahirete intikalinin 10’uncu senei devriyesinde kendisini rahmetle anıyoruz. Erbakan Hocamız parçalanmış bir coğrafyayı yeniden bir araya getirmenin, yitirilmiş bir gelecek tasavvurunu yeniden diriltmenin, ezilmiş bir toplumu yeniden ayağa kaldırmanın şahididir. Bizler de onun canıyla ve malıyla Allah yolunda cihat ettiğinin şahidiyiz. Allah ondan razı olsun. Şehadetini ve hicretini mebrur eylesin. O, 'bir çiçekle bahar gelmez' diyenlere inat 'her bahar bir çiçekle başlar' diyerek atıldı yollara ve Anadolu’da milyonlarca çiçeğin açılmasını sağladı. Çeşitli hile ve desiselerle yasaklı ilan edildi, partileri kapatıldı ama o yılmadı. Herkesin bitti zannettiği bir zamanda, yeniden başlamanın heyecanı içinde 'Daha yapacaklarım var' diyerek öne atıldı. Hasta yatağında dahi üzerine aldığı ağır emanetin hakkını vermeye çalıştı." dedi.

"YALNIZ ALLAH’A SIĞINDI"
“Mirasa sahip çıkmak hepimizin borcudur” diyen Vurgun sözlerini şöyle sürdürdü; “Merhum Erbakan hocamız 40 yıl boyunca verdiği mücadelenin sonlarına gelmişken en büyük ihanetlere uğradı ve bundan yalnız Allah’a sığındı. 'İman ediyorsanız en yüce sizsiniz' ayetini gönüllere nakşetti. Düşüncelerinden duruşundan ideallerinden taviz vermeyen birisi olarak göçüp gitti bu dünyadan ve sonunda milyonların katıldığı mütevazı bir törenle Rahman’a kavuştu. Evet, hüznü bugün de hâlâ ciğerimizi yakıyor ama bizlere bıraktığı emanet, gün gibi önümüzde duruyor. Bu mirasa sahip çıkmak hepimizin boynuna bir borçtur. Merhum Erbakan hocamız; 'Fırtınalara yön veren, kelebeklerin kanat çırpışıdır.' demişti. Şükürler olsun ki kelebekler kanat çırpmaya devam ediyor. İnsanlık mukaddes fırtınalara gebe, zira yegâne kuvvet ve kudret sahibi olan Allah, nurunu tamamlayacaktır."
 

erbakan (2).jpg erbakan (1).jpg erbakan (3).jpg erbakan (4).jpg erbakan (5).jpg erbakan (6).jpg erbakan (7).jpg erbakan (8).jpg erbakan (9).jpg erbakan (10).jpg erbakan (11).jpg

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.