Parlak; “LGBT sapkınlığının adı özgürlük çığırtkanlığı”

Parlak; “LGBT sapkınlığının adı özgürlük çığırtkanlığı”

Türkiye Gençlik Vakfı Kırıkkale İl temsilcisi Çağrı Parlak, Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan olaylarla ilgili sert açıklamalarda bulundu. Parlak, “Haysiyetlerini ayaklar altına aldılar” dedi.

  • Kategori : Gündem
  • 05 Şubat 2021 Cuma
  • 16:11

"KENDİLERİNDEN BAŞKA HİÇ BİR DÜŞÜNCE VE İNANCA YER YOK"
Akademisyen Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanmasının ardından Boğaziçili öğrenciler ayaklanmış ve atama kararına tepki göstermişlerdi. Yaklaşık bir aydır devam eden protestolarda zaman zaman polis müdahalesi olmuş ve bazı göstericiler gözaltına alınmıştı. Türkiye Gençlik Vakfı Kırıkkale İl temsilcisi Çağrı Parlak, Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşanan olaylarla ilgili sert açıklamalarda bulundu. Protestocuları sert bir dille eleştiren Parlak, “LGBT sapkınlığı adına özgürlük çığırtkanlığı yapanların, hakikatte kendilerinden başka hiçbir düşünce ve inanca yer tanımadıkları tescillenmiştir.” dedi.

“KENDİ ONUR VE HAYSİYETLERİNİ AYAKLAR ALTINA ALMIŞLAR”
Parlak yaptığı açıklama şu ifadelere yer verdi; “Varlığında alemin saklı olduğu insana saygı duyan bir irfan geleneğinin taşıyıcıları olarak görüyoruz ki kimi topluluklar yaratılanların en şereflisi olma hasletini ellerinin tersiyle itmişler, kendi onur ve haysiyetlerini ayaklar altına almışlardır.”

“LGBT SAPKINLIĞININ ADI ÖZGÜRLÜK ÇIĞIRTKANLIĞI”
“Büyük çoğunluğun Müslüman olduğu topraklarımızda İslam’a ve kutsallarına hakaret etmekten çekinmeyenlerin, LGBT sapkınlığı adına özgürlük çığırtkanlığı yapanların, hakikatte kendilerinden başka hiçbir düşünce ve inanca yer tanımadıkları tescillenmiştir.”

“CESARETİN, SAYGININ VE HOŞGÖRÜNÜN SEFALETİ YAŞANMAKTADIR”
“28 Şubat sürecinde ve sonrasında türlü zulümlere imza atmış, bu yasakçı zihniyetin kîni tekrar nüksetmiş ve bu sefer biz Müslümanların kıblesi olan Kabe-i Muazzama’yı tahkir etme gayreti içerisine girmiştir. Biz Müslümanların kıblesi olan Kabe-i Muazzama’nın böylesine menfur bir sapkınlık alametiyle tahkir edilmesi imkan dahilinde değildir. Her fırsatta düşünce, fikir ve inanç özgürlüğünden bahseden güruh, bu hakaretin karşısında duran öğrencilere yönelik fişleme kampanyası başlatarak cesaretin, saygının ve hoşgörünün sefaletini yaşamaktadır.”

“TERÖR ÖRGÜTÜ İLE İLİŞKİLİ SÖZDE ÖĞRENCİLER”
“Bu tahkir edici davranışın karşısında elif gibi dimdik duran kardeşlerimizin yanında olduğumuzu alenen ifade ederken, İslam’a ve Müslümanlara kin besleyen herkesin karşısında olduğumuzu da beyan ediyoruz. Sözde eylemlerde, çeşitli terör örgütleri ile ilişkili olan sözde öğrencilerin, ülke huzurunu kaçırmak, milli birlik ve beraberliği bozmak ve kaos ortamının fitilini ateşlemek adına vazifelendirildiklerine daha fazla kanıt gerekmemektedir.”

“İNKAR EDENLERİN, İNANANLARI FİŞLEMESİNE İZİN VERMEYECEĞİZ”
“Haddi ve hududu aşan hakaretlere boyun eğmeyecek, inananların inkar edenlerce fişlenmesine sessiz kalmayacağız. Bu topraklar, İslam’a düşman olanlardan, sapkınlıklarını meşrulaştırmaya çalışanlardan ve dahi kutlu coğrafyamızda mukaddesatımızı baltalama çabasında olanlardan ayıklanmış bir halde kıyamete kadar ahiret gününde hesap vereceğine iman etmiş milletimize emanettir.”
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.