Öztürk’ün desteğiyle Yahşihan’a mobil atık merkezleri kuruluyor 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırıkkale Milletvekili MDK Başkanı Av. Halil Öztürk’ün çaba ve gayretleri sonucunda Yahşihan ilçesine 2. Sınıf Mobil Atık Getirme Merkezleri kuruluyor. Bu tesisle birlikte çevre kirliliği önlenecek ve geri dönüşüm bilinci daha da artacak. 

  • Gündem
  • 09 Mart 2023
  • 14:22
Öztürk’ün desteğiyle Yahşihan’a mobil atık merkezleri kuruluyor 

GERİ DÖNÜŞÜM İÇİN BÜYÜK ROL OYNUYOR 
Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışma gerçekleştiren Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz, MHP Milletvekili Av. Halil Öztürk’ün destekleriyle bir projeyi daha hayata geçiriyor. Çevre kirliliğini önlemek adına önemli bir proje olan 2. Sınıf Mobil Atık Getirme Merkezleri, geri dönüşüm için büyük rol oynuyor. 

ZAMAN GEÇTİKÇE SAYILARI ARTIRILACAK 
Mobil merkezlerde kağıt, karton, plastik, cam atık, metal atık, bitkisel atık yağ, elektronik atık ve pil toplanılarak geri dönüşüme kazandırılacak. Mobil merkezlerin sayılarının zaman içinde artırılması planlanıyor. Yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Milletvekili Öztürk, çalışmalar hakkında Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’dan bilgiler aldı. Öztürk, bu gibi tesislerin artarak çoğalması temennisinde bulundu. Çevre ve doğa için bu tesislerin büyük önem taşıdığını dile getirdi. Yahşihan Belediye Başkanı Osman Türkyılmaz’ı yaptığı işlerle her zaman takdir eden Öztürk, sıfır atığın önemli olduğunu belirterek böyle çalışmaların tüm il ve ilçelerde olması gerektiğini söyledi.

EKONOMİYE KAZANDIRACAĞIZ
Türkyılmaz, “Milletvekilimiz Sn. Halil Öztürk ve il teşkilatımıza Sıfır Atık kapsamında ilçemizde yapmış olduğumuz çalışmalar hakkında bilgi verdik. Çevre kirliliğini önleme ve geri dönüşüm atıklarını ekonomiye yeniden kazandırma çalışmaları kapsamında 2. Sınıf Mobil Atık Getirme Merkezlerimizi en kısa zamanda mahallelerimize yerleştireceğiz. 7 farklı türde atığın toplanabildiği merkezlerimiz sayesinde değerlendirilebilir atıklarımızı ekonomimize tekrar kazandırmış olacağız. Mavi plastik geri dönüşüm konteynerlerimizin de 72 adetini ilçemize dağıtımını gerçekleştirdik. Her zaman dediğimiz gibi 2023 yılı Yahşihan’da sıfır atık yılı olacak.” İfadelerini kullandı. 

Haber: Ahmet Gökdemir 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yahşihan’da iftar birlikteliği

İlginizi Çekebilir

Yahşihan Belediye TV formatı büyük ilgi görüyor

İlginizi Çekebilir

Türkyılmaz: “Dördüncü cemre gönlümüze düşsün”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

11607

Çiftçi: “Kadınların sesi olacağız”

3. Lig Basketbol maçları başlıyor

Yüksek Hızlı Tren seferleri için geri sayım 

Kurnaz’dan Kırıkkale’ye dünya şampiyonluğu hediyesi 

Taşkın: “Bütün mücadelemiz Kırıkkale için olacak”

Park halindeki dolmuş ve traktör yandı

SIRADAKİ HABERLER