Öztürk: “Türk milletinin sesi olan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarım”

MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir açıklama yaptı. Öztürk; “Türk milletinin sesi olan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarım” dedi.

  • Gündem
  • 10 Ocak 2022
  • 10:52
Öztürk: “Türk milletinin sesi olan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlarım”

“BASIN MENSUPLARININ AĞIR ŞARTLARDA ÇALIŞTIĞININ FARKINDAYIZ”
“Gücünü milletten alarak mesai kavramı gözetmeden çalışan ve Türk milletinin sesi olan basın mensuplarının ağır şartlarda çalıştığının farkındayız,” diyen MHP Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, “Gazetecilik, fedakârlık isteyen mesleklerin başında gelmektedir. Türk basını, özellikle de yerel basın, milli mücadele yıllarında, milli duygulara hitap ederek, milli birlik ve beraberliğin sağlanması yönünde görevini en iyi şekilde yerine getirmiş, hem Anadolu'nun düşman işgaline karşı direnişinin yürekli sesi olmuş, hem de bu direnişin kahramanlarının destanını yazmıştır,” diye konuştu.

"BUGÜNLERDE GAZETECİLİK MESLEĞİNİN ÖNEMİ DAHA DA ARTTI"
Türkiye’nin çok önemli bir süreçten geçtiği bugünlerde gazetecilik mesleğinin öneminin daha da arttığına vurgu yapan  Öztürk, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ettiği gibi, ‘Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır.’ Yine Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin ifadelerinde anlam bulduğu şekliyle, ‘Şüphesiz demokrasi haber alma ve ifade özgürlüğüyle güçlenir ve zenginlik kazanır. Bin bir güçlükle mesleklerini icra etmeye çalışan değerli gazetecilerimizin çabaları takdir edilmesi gereken bir durumdur.’

“BASIN ŞEHİTLERİNE RAHMET DİLERİM”
“Bu vesileyle, bu anlamlı günde basın şehitlerimizi yâd ediyorum. Başta ülkemiz sathında önemli bir yere sahip olan Kırıkkale’mizin değerli gazetecileri olmak üzere, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışıyla kamuoyunun sesi olma görevini yürüten tüm gazeteci arkadaşlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim,” dedi.
 

İlginizi Çekebilir

“MHP’nin bayrağını daha ileriye taşıyacağız”

İlginizi Çekebilir

Öztürk; “Bir elimiz bir kulağımız her daim Kırıkkale’de”

İlginizi Çekebilir

Öztürk; “Kadın anadır, yardır, yarendir, devlettir”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

96000

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başladı 

İYİ gençler vatandaşın sorunlarını dinliyor 

Okullarda yaz etkinlikleri kursu başladı

Üniversite öğrencisinin ölümüne ilişkin davada keşif yapılacak

SIRADAKİ HABERLER