Öz Sağlık-İş’ten protokol 

Öz Sağlık-İş Kırıkkale Şube Başkanı Murat Erduran, sağlık çalışanlarına ve üyelerine yönelik çalışmaları aralıksız şekilde sürdürdüklerini dile getirdi. Erduran, “Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde görev yapan 26 bin sosyal hizmet emekçisi adına aylardan beri talep edilen ek protokol imzalandı. Ek Protokol 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak” dedi. 

  • Gündem
  • 31 Mayıs 2023
  • 16:28
Öz Sağlık-İş’ten protokol 

EŞ ZAMANLI OLARAK İMZALANDI 
Üyelerinin haklarının korunmasına yönelik çalışma gerçekleştiren Öz Sağlık-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Murat Erduran, “Asgari ücrete gelen zamdan hemen sonra kamuoyu ve tarafların gündemine taşıdığı ek protokol talebimiz emsal teşkil etti. HAK-İŞ ile TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların ek protokol gerektiren tüm işyerleri adına eş zamanlı olarak imzalandı. Yaklaşık 400 bin işçiyi ilgilendiren ek protokollere ilişkin imzalar TÜHİS ile HAK İŞ ve TÜRK İŞ tarafından atıldı. Protokollere ilişkin açıklamaların önümüzdeki hafta yapılması kararlaştırıldı. Sosyal hizmet emekçilerinin faydalanacağı ek protokol, sendikamız ile TÜHİS arasında önümüzdeki hafta ayrıca imza altına alınacak” dedi.


ÜYELERİMİZİN DAİMA YANINDAYIZ 
Erduran “Sendikamız Genel Başkanı Devlet Sert’in Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Sayın Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı ile yaptığı görüşmeler ve ısrarlı takiplerimiz sonucu imzalanan Ek Protokol ile sosyal hizmet emekçilerinin aylık yevmiyeleri 4 ay geri çekilerek 1 Temmuz itibariyle 725 TL oldu. Bu süreçte bizlere destek veren herkese sonsuz teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Haber: Ahmet Gökdemir 
 


İlginizi Çekebilir

Yayla evinde çıkan yangın söndürüldü

İlginizi Çekebilir

Esnaf kefalet kongreye gidiyor 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale Büyük Anadoluspor’un ismi değişiyor 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

44116

Sessiz dervim

Uyuşturucu operasyonunda 1 şüpheli tutuklandı

Orhan Kılıç’tan 71 öğrenciye burs 

Milletvekili Kılıç: "Türkiye’nin Saadet Partisi’ne ihtiyacı var"

Kırıkkalelilere özel konser

Kırıkkale’de 73 bin trafiğe kayıtlı araç var 

SIRADAKİ HABERLER