Orduspor- Kırıkkalespor maçında skandal olay

Orduspor- Kırıkkalespor maçında skandal olay

Dün akşam Kırıkkalespor’un 4-0 galip geldiği Orduspor maçında skandal bir olay yaşandı. Yeni Ordu Stadyumu’nun açılış maçı olan müsabakada dakikalar Ordu ilinin plakası olan 52’yi gösterdiğinde sahaya Kur’an- Kerim sayfalarından yapılmış konfetiler atıldı. 4 kişi gözaltına alındı.

  • Kategori : Gündem
  • 24 Ekim 2021 Pazar
  • 15:31

SOSYAL MEDYADA FARKEDİLDİ
Dün akşam oynanan müsabakanın 52. dakikasında bir skandal yaşandı. Orduspor taraftarları şehrin plakasını vurgulamak amacıyla 52. dakikada sahaya konfeti yağdırdı. Maça giden bir vatandaşın sosyal medyada yaptığı paylaşımda Kur’an- ı Kerim sayfalarının parça parça kesilip konfeti olarak sahaya atıldığı görüldü. Durumun fark edilmesinin hemen ardından vatandaşlar emniyet güçlerine haber verdi. Polis, stat çalışanları ve bazı taraftarlar sayfaları topladı.

“4 ŞAHIS KISA SÜREDE GÖZALTINA ALINDI”
Öte yandan Ordu Valiliği’nin  yaşanan olaya ilişkin yaptığı açıklamada; "Yeni Ordu Stadyumunda 23 Ekim 2021 Tarihinde oynanan Orduspor 1967 Futbol İşletmeciliği SK - Kırıkkale Büyük Anadolu Spor 3.Lig futbol müsabakasının 52. dakikasında sahaya atılan konfeti ve kağıtlar arasında Kuran’ı Kerimden ayetler yazılı ve Türk Bayrağı parçaları görülmesi üzerine Emniyet Müdürlüğümüzce olayla ilgili tahkikat ivedi yapılmış; Ş.Ö isimli Forza Fidangör taraftar grubu lideri tarafından orta ve lise öğrencilerinden kullanmadıkları ders kitaplarını getirmelerini istedikleri, Öğrencilerin bu kitapları C.D ve  Ü.T isimli şahıslara getirerek teslim ettikleri,  bu iki şahsın da toplanan kitapları  B.M. isimli şahsa teslim ettikleri ve iki ayrı matbaada kestirerek konfeti haline getirdikleri tespit edilmiştir. İlgili 4 şahıs kısa sürede gözaltına alınmış olup konu ile ilgili adli ve idari tahkikat devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."  ifadelerine yer verildi.

“DİNİ DEĞERLERİMİZE SAYGISIZLIK”
Orduspor 1967 Spor Kulübü de yaşanan olaya ilişkin bir açıklama yaptı. Orduspor 1967 Spor Kulübü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Maçın 52. dakikasında konfeti atılmıştır. Orduspor tribünlerinden gelen herkesin bildiği ve katıldığı bu görsel etkinlikte ne yazık ki bu akşam oynadığımız maçta istenmeyen görüntüler oluşmuştur. Taraftar grubumuz tarafından konfeti parçalarında Kuran-ı Kerim sayfaları olduğu tespit edilmiş, bu bilgi tarafımıza iletilmiştir. Taraftar grubumuzun dini değerlerimize yapılan bu saygısızlığa karşı bu durumu gündeme getirmesi bir yana ayrıca konu hakkında da soruşturma başlatılması için emniyet güçlerine destek olmuşlardır. Şehrimize, takımımız üzerinden halkımızı kutuplaştırmaya çalışan bir kitlenin varlığı herkes tarafından bilinmektedir. Ordulu ve Ordusporlu olan herkesin, emniyet güçlerimiz tarafından olay sonuçlandırılana kadar sağduyulu olması gerekmektedir. Konunun incelenmesi ve açığa çıkartılmasında emniyet güçlerimizle birlikte hareket eden, her türlü bilgiyi emniyete ileten taraftarlarımıza, konunun yayılarak gündeme gelmesinde emeğe geçen halkımıza teşekkür ederiz. Yapılan her kötülüğe karşı iyilikle gitmeye devam edeceğiz."
 

kurani-kerim_1874.jpg kurani-kerim_6789.jpg kurnai-kerim_6066.jpg kurani-kerim_33.jpg

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.