Önemli görev üstleniyorsunuz

Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Tiftikçi, “21-28 Nisan Ebeler Haftası” nedeniyle açıklamalarda bulundu. Tiftikçi, “Gebelik, doğum, doğum sonrası dönemde anne-bebek sağlığını korumak ve geliştirmek için özveriyle çalışan ebelerimizin 21-28 Nisan E

  • Sağlık
  • 29 Nisan 2019
  • 11:20
Önemli görev üstleniyorsunuz

Kırıkkale İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Uğur Tiftikçi, “21-28 Nisan Ebeler Haftası” nedeniyle açıklamalarda bulundu. Tiftikçi, “Gebelik, doğum, doğum sonrası dönemde anne-bebek sağlığını korumak ve geliştirmek için özveriyle çalışan ebelerimizin 21-28 Nisan Ebeler Haftası kutlu olsun.”

 

 

Tiftikçi, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Eline doğduğumuz, dünyaya geldiğimizde ilk tanıştığımız insanlar olan ebelerimizin “Ebeler Haftası”nı kutluyorum. Bir ülkenin huzur, mutluluk ve geleceğinin en önemli teminatı sağlıktır. Sağlıklı bir toplum sağlıklı bireylerle oluşur. Tarihin en eski mesleklerinden biri olan ebelik de sağlıklı birey, aile ve toplumun oluşmasında çok önemli bir yere sahiptir. 

 

 “Ebeler; kadının,  ailenin ve toplumun sağlık danışmanlarıdır. Doğum öncesi ve sonrasında ailelerin yanında olarak, onları eğiterek sağlıklı nesillerin oluşmasına katkı sunarlar. Bir bebeğin dünyaya gelmesine yardımcı olmaları, doğumda bir annenin acısını dindirmeleri onları daha da özel kılar ve insanlarla derin bağlar kurmalarını sağlar. Sağlık sistemimizin başarıya ulaşmasında her sağlık çalışanının yeri vazgeçilmezdir. Ülkemizde özellikle son yıllarda anne ve bebek ölüm oranlarının büyük bir hızla indirilmesinde ebelerimizin rolü büyüktür.

 

 “Bu başarıları devam ettirebilmemiz için başta Anne Dostu Hastaneler olmak üzere doğum hizmeti sunulan tüm hastanelerde ebelik hizmetlerinin güçlendirilmesi, normal doğumun desteklenmesi ve sunulan hizmetin kalitesinin daha da artırılması gerekir. Bu duygu ve düşüncelerle mesleklerinin kutsallığına inanarak büyük bir sevgiyle insanımıza hizmet eden, gece gündüz demeden özveriyle görev yapan tüm ebelerimizin Ebeler Haftasını bir kez daha kutluyor, ülkemizin sağlığına yaptıkları katkılardan dolayı şükranlarımı sunuyorum.”

 

 

 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

10254

Kırıkkale Üniversitesinden öğrencilere "hoş geldiniz" etkinliği

Avrupa’nın engelsiz şampiyonu 

Dünyanın en saf kimyasal kaya tuzu Delice’nin 

Yayalar için öncelik duruşu 

Öztürk: “CHP Kırıkkale teşkilatı kafasını kumdan çıkarsın!”

Akdoğan: “Sağlık çalışanları olarak büyük bir aileyiz” 

SIRADAKİ HABERLER