Önal, Keskin’deki işçi alımını TBMM’ye taşıyor

Önal, Keskin’deki işçi alımını TBMM’ye taşıyor

Cumhuriyet Halk Partisi Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, Keskin Belediyesi tarafından yayımlanan işçi alımı ilanını eleştirdi. Önal TBMM’ye konu ile ilgili yazılı soru önergesi vereceğini belirtti.

  • Kategori : Siyaset
  • 17 Kasım 2020 Salı
  • 11:57

“VİCDANLARI YARALAMIŞTIR”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, Keskin Belediyesi tarafından gerçekleştirilen işçi alımı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Önal, Keskin Belediyesi’nin işçi alımını hafta sonuna denk getirmesine tepki göstererek, “Bu olay Kırıkkale kamuoyunun tepkisini çekmiş ve vicdanları yaralamıştır.” dedi. 

“İŞÇİLER ÖNCEDEN Mİ BELİRLENDİ”
Önal konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “Geçtiğimiz günlerde AKP'li Keskin Belediyesi 88 daimi işçi alımı ilanı yayımlamış, başvuru tarihi olarak da 13-15 Kasım 2020 tarihlerini belirlemiştir. Başvuruda adli sicil kaydı, askerlik durum belgesi, sağlık raporu gibi bir takım resmî kurumlardan alınması gereken belgelerde başvuru şartı olarak istenilmiş, birçok vatandaşımız müracaat tarihi hafta sonu günleri olarak belirlendiği için müracaatlarını yapamamıştır. Bu durum işe alınacak işçilerin önceden mi belirlendiği kuşkularını akıllara getirmiş, konu bu hali ile Kırıkkale basınımıza da yansımıştır.”

“DİSİPLİ KURULUNA SEVK EDİLMİŞTİR” 
“Ayrıca konu hakkında MHP Keskin İlçe Baskanlığı'ndan bir açıklama yapılarak, "Bu usulsüz işçi alımında Teşkilatımızın bilgisi dışında teşkilatımızın adını kullanarak yakınlarının ismini veren belediye meclis üyelerimiz yönetim kurulu kararı ile kesin ihraç istemiyle MHP Kırıkkale İl Başkanlığı İl Disiplin Kurulu'na sevk edilmiştir." şeklinde açıklama yapılmıştır.”

“KAMUOYUNUN TEPKİSİNİ ÇEKMİŞTİR”
“İşsizliğin çığ gibi büyüdüğü, babaların eve ekmek götüremediği, üniversite mezunlarının bile İş-kur önlerinde "ne iş olsa yaparım" diyerek iş beklediği bu günlerde Keskin Belediyesi tarafından hafta sonuna denk getirilerek yapılan iş ilanı Kırıkkale kamuoyunun tepkisini çekmiş, vicdanları yaralamıştır.”

“BAKANLIĞIN TAVRINI İZLEYECEĞİZ”
“Belediyede yapıldığı iddia olunan bir yolsuzluğu bizzat kendisi ortaya çıkaran ve bu konuda Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunup sorumluların cezalandırılmasını kendisi isteyen ancak sırf CHP'li olduğu için haksız şekilde üstelik Bakanlık tarafından apar topar görevden alınan Yalova Belediye Başkanı'nın yaşadığı haksızlık halen giderilmemişken; İçişleri Bakanlığı bu konuda nasıl bir tavır alacak hep birlikte izleyip göreceğiz. Ayrıca AKP Kırıkkale İl Yönetimi de bu konuda suskunluğunu bozacak mı ya da konuyu zamana mı bırakacak doğrusu merak ediyoruz.”

“KIRIKKALE’DE GEÇİM SIKINTISI NEDENİYLE AİLELER DAĞILIYOR”
“12 binden fazla kayıtlı işsizin bulunduğu, geçim sıkıntısı ve yoksulluğun her geçen gün arttığı, iş bulamayan gençlerimizin gurbete göç ettiği, ekonomik sıkıntılar yüzünden ailelerin dağıldığı Kırıkkale'mizde kamuoyu vicdanını yaralayan ve büyük tepki çeken bu konunun araştırılması için TBMM'de meclis araştırma önergesi vereceğim. Ayrıca konu hakkında İçişleri Bakanlığı'na yazılı soru önergesi vererek Kırıkkale' deki bu iddiaların araştırılması için herhangi bir adım atılıp ayrılmayacağını soracağım.”
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.