Önal: “Fakültenin MR cihaz sorunu çözüm bulmalı”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale Milletvekili Av. Ahmet Önal, Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde arıza veren MR cihazı hakkında Sağlık Bakanlığı’na soru önergesinde bulundu.

  • Gündem
  • 19 Şubat 2022
  • 16:55
Önal: “Fakültenin MR cihaz sorunu çözüm bulmalı”

VATANDAŞLARDAN SIKÇA ŞİKAYETLER GELİYOR 
Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşanan MR cihazı sorunu hakkında CHP Milletvekili Av. Ahmet Önal, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın cevaplaması üzerine bir soru önergesinde bulundu. Önal, önergesinde şu ifadelere yer verdi, “278.703 nüfusa sahip Kırıkkale ilimizde başta Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ve Yüksek İhtisas Hastanesi olmak üzere bazı sağlık kuruluşları tarafından sağlık hizmeti verilmektedir.
Ancak Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanemizin MR cihazının sürekli arıza verdiği, bu nedenle de hastaların MR çekimi için özel hastaneler de dâhil olmak üzere diğer hastanelere yönlendirildiği konusunda vatandaşlarımız tarafından sıkça şikâyetler yapılmaktadır.” 

ÇEŞİTLİ MAĞDURİYETLER YAŞANIYOR 
“Takdir edileceği üzere özel hastanelerde yapılan MR çekimleri ücretli yapmakta, bu da vatandaşlarımıza ekonomik olarak yansımaktadır. Sağlık güvencesi olan ya da olmayan hastalarımızın özel hastanelere yönlendirilmesi hasta bütçesine ekstra bir yük getirdiği gibi, hastalarımız yeniden randevu alma konusunda da çeşitli mağduriyetler yaşatmaktadırlar. Aradan geçen bunca zamana rağmen vatandaşlarımızın yaşadığı bu mağduriyet giderilmediği gibi sorunun çözümü için bu güne kadar herhangi bir adım da atılamamıştır.  Kırıkkale’mizde yaşanan bu sorunlar Sağlık Bakanlığı yetkililerince ‘sağlıkta çağ atladık’ söylemleri ile de pek örtüşmemektedir.”

ÖZEL HASTANEYE YÖNLENİYORLAR 
“Bu nedenlerle; Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hastalara hizmet veren MR cihazının sürekli arıza yapması nedeniyle hastalarımızın yaşadığı mağduriyetlerin giderilmesi için Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan bir çalışma var mıdır? Özel hastanelere yönlendirilen hastaların MR çekimi için ödediği bedel Sağlık Bakanlığı tarafından hastalara geri ödenecek midir? Acil MR çekimine ihtiyaç duyan hastalarımızın tedavilerinin aksaması durumunda vatandaşlarımızın karşı karşıya kalacağı olası olumsuz sonuçlardan kimler sorumlu olacaktır?” dedi.

Haber: Burak Çalışkan
 

İlginizi Çekebilir

Çiftçilerimizin sorunları çözüm bulmalı 

İlginizi Çekebilir

Milletvekili Can açıkladı! TOKİ konutları satışa çıkıyor 

İlginizi Çekebilir

Öztürk’ten sözde komedyene sert eleştiri!

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

90278

Arıcıların tercihi Kırıkkale

Çılgın Kırıkkaleli 19 saatte 160 kilometre koştu

Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu başladı 

İYİ gençler vatandaşın sorunlarını dinliyor 

Okullarda yaz etkinlikleri kursu başladı

Üniversite öğrencisinin ölümüne ilişkin davada keşif yapılacak

SIRADAKİ HABERLER