Önal’dan MKE ziyareti

Önal’dan MKE ziyareti

​​​​​​​CHP Kırıkkale Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi Ahmet Önal, Makina ve Kimya Kurumu’na bağlı Barut Fabrikasını ziyaret etti.

  • Kategori : Gündem
  • 04 Ocak 2019 Cuma
  • 17:43

GEREKEN GAYRETİ GÖSTERİYORUZ

Fabrika müdürü ve yetkili sendika temsilcisinden fabrika hakkında bilgi alan Önal, daha sonra üretim yapılan atölyeleri ziyaret etti. Öğle arasında işçiler ile birlikte öğle yemeği yiyen Önal, işçilerin sorunlarını dinledi. MKE ye bağlı fabrikalarda taşeron olarak çalışan işçiler halen kadroya geçirilmemelerinden duydukları sıkıntıyı anlattılar. Kadrolu MKE işçileri ise ağır işçilik tazminatı alamamaktan, sık sık yüksek vergi dilimine girmelerinden, maaş ve mesai ücretlerinin düşük olmasından yakındılar.

ESKİ GÜNLERİNE KAVUŞACAKTIR

İşçileri dinleyen Önal, taşeron ve kadrolu olarak çalışan işçilerin sorunlarını Mecliste dile getirmeye devam edeceğini, ayrıca MKE’nin Milli Savunma Bakanlığı’nın da göz bebeği olduğunu, Kırıkkale’nin gelişmesinde MKE fabrikalarının yıllarca lokomotif olduğunu, MKE nin tekrar eski günlerine kavuşması gerektiğini söyledi. Ziyaret sonrası fabrika müdürü, yetkili sendika temsilcileri ve tüm barut fabrikası çalışanlarına teşekkür eden vekil Önal, fabrikadan ayrıldı.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.