Öğretmenlere aşılama başladı

Öğretmenlere aşılama başladı

Koronavirüs ile mücadele kapsamında, ülke genelinde bulunan öğretmenlere aşılama işlemi başlatıldı. İlk aşı ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a yapıldı.

  • Kategori : Gündem
  • 24 Şubat 2021 Çarşamba
  • 13:00

GAZETEKALE.COM / HABER MERKEZİ

UYGULAMA ÇORUM’DA BAŞLADI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama; normalleşme sürecinin başlayacağını ve okullarda yüz yüze eğitime geçileceğini belirtmişti. Normalleşme süreci öncesinde öğretmenlere aşılama işlemi başlatıldı. 'Kovid-19 Aşısı Ulusal Uygulama Stratejisi' uygulaması kapsamında, Çorum'da bulunan Arifegazili İlkokulu'nda başlatılan aşılama işleminde, ilk aşı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a yapıldı. Ardından okulda bulunan diğer öğretmenlere de aşılama işlemi yapıldı. 

“ÖĞRETMENLERİMİZ 2023’E MESAJ ATARAK SIRALARINI ÖĞRENEBİLİR”
Başlatılan aşılama uygulamasına ilişkin açıklamalarda buluna Ziya Selçuk; "Öğretmenlerimizle ilgili aşılamanın şubat ayının son haftası yapılacağını konuşmuştuk. Bu çerçevede Çorum’un Sungurlu ilçesi Arife Gazi köyündeyiz. Ben de öğretmenlerimizle beraber aşının ilk dozunu oldum. Öğretmenlerimizin burada aşı olması elbette söz konusu ancak daha sonraki süreçte öğretmenlerimizin ilgili sağlık kuruluşlarında aşılarının yapılması söz konusu olacak. Aşı tedarik sürecine bağlı olarak sağlık bakanlı planlamayı yapıyor. Biz 1 milyon 259 bin çalışanımızın listesini Sağlık Bakanlığı’na iletmiştik. Öğretmenlerimiz de tüm vatandaşlarımız gibi e-Nabız ya da 2023’e kısa mesaj göndererek kendilerine sıra geldiği konusunda bilgi alabilirler ve aşılarının ilk dozunu yaptırabilirler. Biz aslında hep uygulamaya gayret ediyoruz.” dedi.

“BU SÜRECİ RAHATLIKLA YÜRÜTEBİLİRİZ”
Okullarda tüm hazırlıkların yapıldığını belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; “Sürecin başından beri tüm okullarımız Türk Standartlar Enstitüsünün standartlarına göre her türlü hazırlığını yaptı. Meslek liselerimizin, halk eğitim merkezlerimizin üretimleri sayesinde de hiçbir malzeme sıkıntısı yaşamadan rahatlıkla bu süreci yürütebiliriz. Okullarımız hazır. Okulum temiz belgesini okulların tamamına yakını almış durumda. 1 Mart’ta da diğer okullarımız açılacak. İlkokullarımız, özel eğitim okullarımız, 8 ve 12'nci sınıflar yüz yüze eğitime başlayacak. Dünyada aşılama yeni başladı. Birçok ülke okullarını açmaya başladı. Dünyada hiçbir ülkede henüz tüm ülkenin dolayısıyla tüm öğretmenlerin aşılandığı bir durum söz konusu değil." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.