Öğretmenler, öğrencileri için yarıştı 

Kırıkkale'de öğretmenlerin, öğrencilerin dersleri daha iyi anlayabilmeleri ve konuları somutlaştırmak amacıyla hazırladıkları projelerle katıldığı yarışma yapıldı.

  • Siyaset
  • 27 Mayıs 2022
  • 17:28
Öğretmenler, öğrencileri için yarıştı 

KATEGORİLERDE PROJELER HAZIRLANDI 
İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen "Öğretmenlerarası Yenilikçi Öğretim Materyalleri Tasarım Yarışması" kapsamında, öğretmenler tarafından hazırlanan projeler Sevgi Yolu'nda sergilendi. Kırıkkale Üniversitesi (KKÜ) ve İl Müdürlüğü personelinden oluşan jüri, okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise ve özel eğitim kategorilerindeki projeleri inceledi. Değerlendirmenin ardından kategorilerinde ilk 3'e girecek projelere para ödülü verilecek yarışmayla hem öğretmenlerin harekete geçirilmesi hem de öğrencilerin dersleri daha iyi anlayabilmeleri hedefleniyor.


MATERYALLERİ YARIŞMAYA GÖNDERDİ 
İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Gülnihan Akyürek, ilk defa öğretmenler arasında bir yarışma düzenlediklerini söyledi. Yarışmayı geleneksel hale getirmeyi amaçladıklarını belirten Akyürek, "Öğretmenlerimiz, öğrenciler için hazırladıkları ve eğitimde kullanacakları projeleri sergiliyorlar. Jüri üyelerimiz de projelerden ilk 3'ü belirleyecek." dedi. Proje koordinatörü Emre Delice de ilk etapta 86 öğretmenin hazırladıkları materyalleri yarışmaya gönderdiğini ifade etti.


KÜLTÜRÜNÜ KODLA, KEŞFET 
Çalışmaların, öğrencilerin dersleri daha iyi anlayabilmeleri, konuların somutlaştırılması, zevkli hale getirilmesi ve yaşayarak öğrenebilmeleri için hazırlandığını anlatan Delice, "86 çalışmadan ön değerlendirmeyle her kategoride ilk 6'yı seçtik. Burada da ilk 6'ya giren 30 öğretmenimizin materyali yarışıyor. Kategorilerde birinci olan öğretmenlerimize 2 bin, ikincilere 1500, üçüncülere de 1000 lira ödül verilecek." diye konuştu. Yarışmada, okul öncesi kategorisinde "Kültürünü kodla, keşfet" projesiyle Sümeyra Dilsiz, ilkokullarda "Yu-Bor" çalışmasıyla Kübra Acar, ortaokullarda "Learning Fun With My Pinball" materyaliyle Sinan Topçu, lisede "Tarih Piramidi" projesiyle Yeşim Yılmaz, özel öğretim kategorisinde ise "Kelime Fırıldağı" ile Alperen Bulut birinci oldu.


Kaynak: AA
 

İlginizi Çekebilir

KIRIKKALE’NİN SESSİZ MİSAFİRLERİ

İlginizi Çekebilir

Yollarda trafik yoğunluğu  

İlginizi Çekebilir

Yolun ortasında kendiliğinden yanan ateş, ekipleri alarma geçirdi

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

18686

Erduran: “Üyelerimizi asla mağdur etmeyeceğiz"

Karabacak: “Çalışanlara düşük promosyon vermeyin!”

15 bin dönüm araziye lojistik merkezi

Özgü ve Gümüş ailelerinin mutlu günü 

Giyilmeyen kıyafetler çöpe değil, kumbaraya

Kırıkkale’nin lezzeti Bolu’da tanıtıldı

SIRADAKİ HABERLER