MKE lojmanlarında yaşam başladı

MKE lojmanlarında yaşam başladı

Kırıkkale Belediyesi tarafından, Makine Kimya Endüstrisi kurumuna lojman olarak yapılan konutlarda yaşam başladı.

  • Kategori : Gündem
  • 26 Kasım 2020 Perşembe
  • 16:10

EN BÜYÜK KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ
Kırıkkale Belediyesi, arsa karşılığın MKE’ye teslim etmek üzere 564 lojmanın inşatını tamamladı. MKE’ye ait riskli lojmanlarda yaşam kalitesi yüksek modern kentleşmeyi sağlamak amacıyla yapılan proje kapsamında, 564 adet konut inşaatı Kırıkkale Belediyesince tamamlanarak, MKE kurumana teslim edildi. Son günlerde MKE personelinin taşınması ile yavaş yavaş dolmaya başlayan MKE lojmanları, Kırıkkale Belediyesinin en büyük kentsel dönüşüm projeleri arasında yer aldı.

YENİ EVLERİNDE YAŞAMA MUTLULUĞU
Modern ve güvenli konutlara taşınan MKE çalışanları yeni ikametlerinde oturmanın mutluluğunu yaşamaya başladılar. Yeni bir yaşamın başladığı MKE konutlarında sosyal yaşam alanlarından, özel donatılara kadar her detay düşünülmüş durumda. Konuya ilişkin açıklama yapan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı; “Kentsel döşümle birlikte MKE lojmanları şehrin görüntüsünün ve kalitesinin yükselmesine ayrı bir değer kattı. MKE’nin riskli, sorunlu ve ekonomik ömrünü tamamlamış yapıları yerine sağlıklı son teknolojiye uygun yapılar inşa ettik. MKE lojmanları hem Kırıkkale’mize, hem MKE ve çalışanlarına hayırlı uğurlu olsun. Biz bir sözümüzü daha yerine getirmiş olmanın ayrıca mutluluğunu da yaşıyoruz” dedi.

564 KONUTTAN OLUŞUYOR
MKE Kurumu ile Kırıkkale Belediyesi arasında imzalanan protokol ile yapımına başlanan MKE’ye ait 564 lojman inşaatı 38 bin 800 metre karelik alanda, 11 katlı 14 bloktan oluşan tünel kalıp sistemiyle yapıldı. Konut içlerinde gerekli dizayn çalışmalarının ardından MKE’ye teslim edilen lojmanlar MKE çalışanlarının kurum içinde ki puan sırasına göre tahsis edilmeye başlandı. Kırıkkale Belediyesince Kırıkkale halkının da faydalanabildiği 3 bin 500 metre karelik alana yapılan sosyal tesislerde daha önce teslim edilmişti.

İŞÇİLERDEN SAYGILI’YA TEŞEKKÜR
Kırıkkale Belediyesi ve MKE arasında yapılan protokol gereğince Kırıkkale Belediyesine geçen bir takım arsalar üzerinde başta Şehir Parkı, Şehitlik Parkı, tarihi Kırıkkale Evleri yapılarak Kırıkkaleli vatandaşların hizmetine sunulmuştu. Şehir Parkı ve Şehitlik Parkı, vatandaşların huzurlu bir ortamda gün içerisinde ki yorgunluklarını atmaları, dinlenmelerine olanak sağlamakta. Şehir parkı ile birlikte MKE’ye ait sosyal tesisleri de tamamlayarak yine MKE’ye teslim eden Kırıkkale Belediyesi süresi içerisinde üzerine düşen taahhütleri yerine getirmiş oldu. Görüşlerini aldığımız MKE çalışanları Belediye Başkanı Mehmet Saygılı başta olmak üzere emeği geçenlere teşekkür ederek, “Daha önce ki konutlarımız depreme dayanıklı değillerdi, yaşam ömürlerini tamamlamış, o zamanın çağına göre inşa edilmişlerdi. Yeni konutlar hem kullanışlı hem ferah, lojmanların tamamlanmasında emeği geçen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı başta olmak üzere tüm çalışanlara teşekkür ederiz” dediler.
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.