Millet iradesi ve bağımsızlığı

Millet iradesi ve bağımsızlığı

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, “Karakteri bağımsızlık olan milletimizin 19 Mayıs’ta başlayan ve dünyaya emsal olan Kurtuluş Savaşı, dünya tarihinin en büyük, en destansı başarılarından birisidir” dedi.

  • Kategori :
  • 18 Mayıs 2019 Cumartesi
  • 09:40

Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı,  “Karakteri bağımsızlık olan milletimizin 19 Mayıs’ta başlayan ve dünyaya emsal olan Kurtuluş Savaşı, dünya tarihinin en büyük, en destansı başarılarından birisidir” dedi.

MİLLİ MÜCADELENİN BAŞLADIĞI TARİH

Varlı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’dan Milli Mücadele ateşini yakışının 100. yıldönümünü büyük bir guru ve coşkuyla kutluyoruz. 19 Mayıs 1919 tarihi sadece takvim üzerinde bir tarih değil; bir milletin yeniden doğuşunu, millet iradesini ve bağımsızlığını ifade etmektedir.  Aziz milletimizin, tüm zorluklara rağmen gerçekleştirdiği milli mücadelenin başladığı tarih olan 19 Mayıs, Türk Milletinin birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü saldırı veya tehdit karşısında kenetlenerek hiç bir gücün bağımsızlığını elinden almasına fırsat vermeyeceğinin simgesi olmuştur. “

ŞANLI DESTANIN ADIDIR

“Türk Milleti’nin tarihinde önemli bir dönüm noktası olan 19 Mayıs tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atılmıştır. Cumhuriyetimizin geleceği gençlerde olduğunun ve ülkemizin ancak gençler sayesinde kalkınacağının bilincindeyiz. Bu çerçevede Cumhuriyetimizi ve bağımsızlığımızı koruyacak, ülkemizi muasır ülkeler arasına taşıyacak gençlere ihtiyacımız var. Gençlerimizin bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getireceklerini biliyoruz.”

RUHLARI ŞAD OLSUN

“Bu vesile ile başta Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kahraman silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, geleceğimizi emanet edeceğimiz, yarının umudu gençlerimizin de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz.”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.