MHP’li Öztürk, "Bayramlar birliğimizin temeli"

MHP’li Öztürk, "Bayramlar birliğimizin temeli"

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, ‘Ramazan Bayramı’ nedeniyle özel bir kutlama mesajı yayımladı. Öztürk, “Bayramlarımız; bizi, birbirimize daha fazla kenetleyen, birliğimizin temeli, kültürümüzün özüdür. İslam âlemi olarak rahmet, mağfiret ve bereket ayı ve ayların sultanı olan mübarek Ramazan-Şerifi tamamlayıp bayrama kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.  

  • Kategori : Gündem
  • 24 Mayıs 2020 Pazar
  • 17:01

BU BAYRAM ÖZVERİDE BULUNUP, KURBAN BAYRAMI’NDA HASRET GİDERECEĞİZ

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Halil Öztürk, açıklamasında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizi de etkisi altına alan korona virüs salgınının, Ramazan Bayramımızı gönlümüzce kutlamaya engel olduğuna değindi. Öztürk; “Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirler nedeniyle 81 ilimizde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmaktadır. Bu bayram büyüklerimizin elini öpemesek de, yakınlarımıza ziyarette bulunamasak da, önümüzdeki Kurban Bayramı’nda bu bayram yapamadıklarımızı daha güvenli ve sağlıklı bir şekilde yapacağız. Evlerimizden çıkamayınca; içimizde, gönüllerde burukluk olsa da, unutulmasın ki Türkiye şu günlerde son 150-200 yıllık dönemde görülmemiş bir tarihi durum yaşamaktadır. 11 Mart’tan bu yana tüm Türkiye kurallara ve tedbirlere harfi harfine uyarak salgınla mücadelede çok ciddi kazanım elde etmiştir. Özellikle 65 yaş üstü büyüklerimiz bu süreçte çok büyük fedakârlık göstermiştir. Ülkemiz bayram sonrası artık adım adım normalleşme sürecine girecek ve başta esnaf ve sanatkârımız olmak üzere tüm kapalı kalan işletmeler ile çalışanlarının yarası sarılacaktır.” dedi.

RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI 

Milletvekili Öztürk, çekilen sıkıntıların sona ereceğini dile getirerek, şunları söyledi; “Bayramlar paylaşma, dayanışma ve yardımlaşma günleri olduğu kadar da kırgınlık ve küskünlüklerin de unutulup, birlik ve beraberliğin hayatımıza hâkim olduğu mukaddes zamanlardır. Bu bakımdan; büyüklerimizin hatırlarını sorup bayramlarını kutlamaya, küçüklerimize sevgiyle yaklaşmaya ve onları sevindirmeye, komşularımız başta olmak üzere Kırıkkalemiz’deki, ülkemizdeki ve tüm dünyadaki ihtiyaç sahiplerinin sorunlarından haberdar olup, onlara yardım elini uzatmaya devam edelim. Bayram günlerinin gerçek manasını gönlümüze işlediğimiz vakit, yaşanan tüm sorunların da tez vakitte çözüme kavuşacağına inanıyorum. Bayram günlerini bizlerin sağlığı ve güvenliği için ailelerinden uzakta geçiren; sağlık çalışanlarımız, askerlerimiz ve polislerimiz başta olmak üzere tüm Kırıkkalelilerin, aziz milletimizin ve tüm İslam Alemi’nin Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, sağlık, bereket ve esenlik dolu günler içinde daha nice bayramlar diliyorum.”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.