Metrekareye 42 kilogram yağış düştü 

Yaz mevsimi tam kendini iyiden iyiye hissettirdi derken aniden bastıran sağanak yağışlar zaman zaman hayatı olumsuz etkiledi. Hafta sonu sağanak yağışın etkisi altına giren Kırıkkale'de metrekareye 28 kilogram yağış düştü. En fazla yağış ise 42,4 kilogram oranla Yahşihan'da görüldü.

  • Gündem
  • 06 Haziran 2022
  • 18:48
Metrekareye 42 kilogram yağış düştü 

SÜRÜCÜLER TRAFİKTE ZOR ANLAR YAŞADI
Mevsim normallerinin üzerinde sıcaklıkların görüldüğü Kırıkkale, hafta sonu aniden bastıran sağanak yağışlarla bir nebze de olsa serinledi.  Aniden bastıran yağışın adından bazı mazgal ve derelerin taşması sonucu anayollarda sel yaşandı. Kent merkezinde akşam saatlerinde etkisini gösteren sağanak nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu, sürücüler trafikte zor anlar yaşadı.

EKİPLER YOLLARDA TEMİZLEME YAPTI 
Sağanağa hazırlıksız yakalanan vatandaşlardan bazıları, taksi durakları, ATM'ler ve iş yerlerinin tenteleri altında yağmurun dinmesini bekledi, bazıları ise sağanağa aldırmadan yürümeye devam etti. Yağış nedeniyle özellikle Millet Bulvarı su birikintisi dolayısıyla araç trafiğine kapatıldı. Bazı araçlar suda kalınca vatandaşların yardımıyla yol kenarına alındı.
Bazı ev ve dükkanları su bastı. Ev ve dükkanlarının önü çamurla dolan vatandaşlar kürek ve fırçalarla temizlik yaparken, Kırıkkale Belediyesi’ne ait iş makineleri de yolları temizledi.

VALİLİK KİLOGRAM ORANLARINI PAYLAŞTI 
Kırıkkale Valiliği ise 04.06.2022 saat 06:00 - 05.06.2022 saat 06:00 arası gerçekleşen toplam yağışların metrekareye düşen kilogram oranını paylaştı. Metrekareye en fazla yağışın düşme oranlarına göre Yahşihan'a 42,4 kilogram, Kırıkkale şehir merkezine 28 kilogram, Kılıçlar köyüne 26,7 kilogram, Keskin'e 23,4 kilogram, Hacılar'a 16,1 kilogram, Balışeyh'e 10 kilogram, Karakeçili'ye 6 kilogram, Keskin Kasımağa köyüne 3 kilogram, Sulakyurt’a 1 kilogram, Çelebi'ye 0,9 kilogram yağış düştü.

Haber: Ahmet Gökdemir 

 
 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale’ye sarı kodlu uyarı

İlginizi Çekebilir

Felaketin yaraları en kısa zamanda sarılacak

İlginizi Çekebilir

Meteoroloji uyardı!

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

78007

Atıl köy okulları yaşam merkezine dönüştürülüyor

Saygılı: “Sanayi esnafı şehrimizin lokomotifidir”

Kutluca: “Vatandaş sorunlarına çözüm bekliyor”

62 şişe kaçak içki ele geçirildi

Yahşihan’da geleneksel aşure birlikteliği

Mobil aşevi araçlarıyla sıcak yemek dağıtılacak 

SIRADAKİ HABERLER