Kur’an kursu öğrencilerine satranç kursu

Kırıkkale İl Müftülüğü tarafından Yaz Kur’an Kursu öğrencilerine satranç kursu düzenlendi.

  • Gündem
  • 20 Temmuz 2022
  • 17:49
Kur’an kursu öğrencilerine satranç kursu

GELDİ YAZ TATİLİ, ŞİMDİ KUR'AN ÖĞRENME VAKTİ
Okulların tatile girmesinin ardından "Geldi Yaz Tatili, Şimdi Kur'an Öğrenme Vakti" sloganıyla 27 Haziran’ da başlayan yaz Kur’an kurslarında eğitim faaliyetleri ve etkinlikler devam ediyor. Yaz Kur’an Kursularında öğrencilerin hem öğrenmesi hem eğlenmesini sağlamak amacıyla verilen dini eğitimlerin yanında yüzme, okçuluk, satranç, el sanatları, spor faaliyetleri gibi çeşitli eğitimler ve etkinlikler de düzenleniyor.

TÜM HIZIYLA DEVEM EDİYOR
Bu kapsamda Kırıkkale İl Müftülüğü ve Kırıkkale Halk Eğitim Merkezi iş birliğinde Yaz Kur’an Kursuna kayıtlı 13 yaş ve üzeri öğrencilere yönelik Satranç kursu gerçekleştirildi.Nokta Camii Diyanet Gençlik Merkezi ve Nur Camii Kur’an kursunda gerçekleştirilen satranç kursunu ziyaret eden İl Müftü Yardımcısı Kübra Göker “27 Haziran Pazartesi günü başlayan Yaz Kurslarımız tüm hızıyla devem ediyor. 

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR
Kurslarımızda Kur’an-ı Kerim, ibadet, siyer ve ahlak gibi dini içerikli derslerin yanı sıra sosyal ve kültürel etkinlikler de gerçekleştiriliyor. Ben buradan Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Ahmet Süreyya Kılıç Beyin şahsında tüm yetkililer başta olmak üzere kurslarımızda görev alan öğretmenlerimize ve tüm görevlilerimize teşekkür ediyorum” dedi. Satranç kursunun Nokta Camii Diyanet Gençlik Merkezi ve Nur Camii Yaz Kur’an Kursu öğrencilerinin katılımlarıyla salı ve çarşamba günleri devam edeceği bildirildi.

Haber: Ahmet Gökdemir

İlginizi Çekebilir

Kur’an kursu öğrencilerine satranç kursu

İlginizi Çekebilir

Doğruluk İslam’ın özüdür 

İlginizi Çekebilir

TDV Kadın Kolları umut oluyor

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

12840

‘Güç sende, biz de yanındayız’

Vali Tekbıyıkoğlu’ndan esnaflarla çay-simit sohbeti 

Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim heyecanı 

Camide imamı vuran zanlı tutuklandı!

Grup Liva, gençler için sahne alacak 

Öztürk’ten karayolları çalışanlarına müjde! “Karayolları çalışanları kadroya geçecek”

SIRADAKİ HABERLER