Kültürümüz dünyaya tanıtıldı

Kültürümüz dünyaya tanıtıldı

​​​​​​​Kırıkkale’den geçmiş tarihi, gelenek ve kültürleri İstanbul’da düzenlenen ve dünya genelinden birçok katılımcının yer aldığı Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında tanıtıldı.

  • Kategori : Gündem
  • 08 Şubat 2019 Cuma
  • 11:50

Kırıkkale’den geçmiş tarihi, gelenek ve kültürleri İstanbul’da düzenlenen ve dünya genelinden birçok katılımcının yer aldığı Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında tanıtıldı.

MÜDÜR KARAKOÇ: “KIRIKKALE İÇİN DAHA ÇOK GÜZEL ÇALIŞMALARA İMZA ATACAĞIZ”

Kırıkkale’den geçmiş tarihi, gelenek ve kültürleri İstanbul’da düzenlenen ve dünya genelinden birçok katılımcının yer aldığı Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında tanıtıldı. İl Kültür ve Turizm Müdürü Halit Karakoç, “Daha güzel çalışmalara imza atacağız” dedi.

DÜNYA TURİZMİ BURADA BULUŞTU

Kırıkkale Valiliği’nin destekleriyle İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Kırıkkale’nin tarihi kültür ve geleneklerinin tanıtımını yapmak amacıyla Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarına katılım sağlandı.  Konu hakkında açıklamalarda bulunan İl Kültür ve Turizm Müdürü Halit Karakoç, “Sadece Türk turizm sektörünün değil, dünya turizm sektörünün en büyük buluşma noktasından birisi olan ve dünyanın en büyük 4 fuarından birisi olan ve her yıl 54.000’den fazla turizm profesyoneli ve turistin ziyaret ettiği 23. EMİTT Turizm ve Seyahat Fuarına; 106 ülkenin yanı sıra, yurt içi ve yurt dışından olmak üzere Turizm Sektöründe faaliyet gösteren 1065 kurulum ve kuruluş katılım sağlamıştır” dedi.

RENKLİ GÖRÜNTÜLER OLUŞTU

Karakoç, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “İlimizin Dünya’ya ve Ülkemize tanıtılması için, Valiliğimiz himayesinde, Ahiler Kalkınma Ajansının katkılarıyla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından açılan Kırıkkale tanıtım standında, Keskin Kaymakamlığı, Keskin Belediye Başkanlığı, Karakeçili Kaymakamlığı, El Sanatları Ustaları, yöresel sanatçılar ve İlimizin turizm paydaşlarına yer verilmiş, böylece İlimizin 14 farklı başlıkta değeri tanıtılmıştır. Ayrıca fuara katılan turizm sektörünün önde gelen kuruluşlarına ait stantlar ziyaret edilerek İlimizin tanıtımı yapılmıştır.”

KIRIKKALE STANTINA ÖDÜL

“Siyaset, iş dünyası başta olmak üzere, üst düzey bürokratlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Akademisyenler, ulusal ve uluslar arası televizyon kanalları, basın-yayın organları ve Profesyonel Turizmcilerin yoğun ilgi gösterdiği standımızda; Kırıkkale İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak İlimiz Gastronomisinin vazgeçilmez değerleri olan pekmez, tuz, çekirdek, süt şekeri gibi yöresel yiyeceklerimiz misafirlerimize ikram edilmiş, her gün 200 kişilik yöresel çorbalarımız fuara katılan ziyaretçilere ikram edilmiştir. 4 gün süren EMİTT Fuarının sonunda Kırıkkale Valiliği Standımız en iyi tanıtım yapan stant seçildi ve birincilik plaketi ile ödüllendirildi. “

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR

“EMİTT Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarında bizlere katkı ve destek veren Valimiz Yunus Sezer, Milletvekilimiz Ramazan Can, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Ahiler Kalkınma Ajansına, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Osman Akbaş, Esnaf Odaları Başkanı Süleyman Köstekli, MÜSİAD Başkanı Mustafa Kaplan, Delice Mayi Tuz İşletmesinin sahibi Oktay GözüyukarI, Elif Ev Yemekleri İşletmesinin sahibi Turgay-Rukiye Aykanat ile standımıza katılım sağlayan Keskin Kaymakamlığı, Keskin Belediye Başkanlığı, Karakeçili Kaymakamlığı, fuarda bizleri yalnız bırakmayan İstanbul’da yaşayan Kırıkkaleli hemşerilerimize teşekkür ederim” dedi.

KAYNAK: İL GAZETESİ

kültür.png

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.