KPSS soruları ile deneme soruları aynı çıktı

Geçtiğimiz Pazar günü yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’nda sorulan bazı soruların, bir yayınevine ait deneme kitabındaki sorularla aynı olduğu iddia edildi. Sosyal medyada soruların aynı olduğuna dair görseller paylaşıldı. 

  • Gündem
  • 02 Ağustos 2022
  • 16:33
KPSS soruları ile deneme soruları aynı çıktı

SORULAR VE CEVAPLAR AYNI 
Milyonlarca lisans mezunu, geçtiğimiz Pazar günü yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’na girdi. Memuriyet hayali ile sınava giren gençler, KPSS kitapçığındaki bazı soruların, bir yayınevine ait olan deneme kitabındaki sorularla aynı olduğunu fark etti. Sınav kitapçığının yayınlanması ile soruları karşılaştıran gençler, bazı soruların söz konusu yayın evi ve KPSS sorularının birebir aynı olduğunu gördü. 

ÖSYM; “İDDİALAR ASILSIZDIR”
Aynı olan soruların sosyal medyada paylaşılmasının ardından vatandaşlar duruma tepki gösterdi. ÖSYM’den yapılan açıklamada ise "2022 KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür Sınavı ile Eğitim Bilimleri Sınavı 31 Temmuz 2022 Pazar günü sabah ve öğleden sonra oturumlarında güvenli bir biçimde gerçekleştirilmiştir. Bazı sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerine yer verildi.

İlginizi Çekebilir

Talim ve Tashih-i Huruf Kursiyerleri belgelerini aldı 

İlginizi Çekebilir

Kırıkkale'ye barut ve fişek fabrikası kurulacak

İlginizi Çekebilir

Din görevlileri etkili hutbe sunumunda yarıştı 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

46907

Atıl köy okulları yaşam merkezine dönüştürülüyor

Saygılı: “Sanayi esnafı şehrimizin lokomotifidir”

Kutluca: “Vatandaş sorunlarına çözüm bekliyor”

62 şişe kaçak içki ele geçirildi

Yahşihan’da geleneksel aşure birlikteliği

Mobil aşevi araçlarıyla sıcak yemek dağıtılacak 

SIRADAKİ HABERLER