Köy okulları yüz yüze eğitime başladı.

Köy okulları yüz yüze eğitime başladı.

Yarı yıl tatili sona erdi. Kademeli eğitim öğretime geçiş sisteminde ilk olarak köy okulları eğitime başladı.

  • Kategori : Gündem
  • 15 Şubat 2021 Pazartesi
  • 10:46

Kırıkkale'de merkeze ve ilçelere bağlı köy ve beldelerde bulunan okullarda yüz yüze eğitim için ilk ders zili çaldı. 22 Ocak'ta başlayan yarı yıl tatili bugün sona erdi. Kademeli eğitim öğretime geçiş sisteminin ilk adımında köy ve beldelerde bulunan okullar ile bağımsız anaokulları derse başladı. 1 Mart itibariyle pandemi tedbirleri kapsamında kademeli eğitime geçiş sistemiyle resmi ve özel ilkokullar ile ortaokulların 8. sınıflarında yüz yüze eğitime başlanacak. Ortaokulların 5.,6.ve 7. sınıflarda ise uzaktan eğitim sistemiyle derslere devam edilecek. 

Kırıkkale’nin Yukarımahmutlar İlkokulunda öğrenciler, ikinci dönemin ilk İstiklal Marşı’nı okudu. Okul Müdürü Betül Öztürk Gülhan, öğrencilere ders öncesi okul hazırlıklarıyla ilgili bilgilendirme yaptı. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından öğrencilere ateş ölçümü yapıldı. Elleri dezenfekte edilen öğrenciler daha sonra öğrenciler birleştirilmiş sınıfına geçti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, öğrencilere süt ve bisküvi ikramında bulundu. Birleştirilmiş 1 ve 4.’üncü sınıftaki öğrencilere ilk dersi veren Tüfekçi, korona virüs hakkında bilgiler aktardı.
Gazetecilere açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi, tüm köy okullarında korona virüsle ilgili tedbirlerin alındığını söyledi.

"BİZ BUGÜN MUTLULUĞU YAŞIYORUZ"
Tüfekçi, “Çok uzun bir aradan sonra çocuklarımızı bu okulda görmek bizi mutlu ediyor. Onların gözlerinde ışıltı bizlere de yansıyor. Bugün itibariyle ilimiz genelinde ve tüm Türkiye’de, köy ilkokulları ve birleştirilmiş sınıflar okula başladılar. Şu anda onların neşesine şahit olduk. Onlar da bizi özledi gerçekten, çocuklarımızı okulumuzu özledik. Bizler bu okulların zaman içinde genel temizlik hijyen kuralları kapsamında denetimlerini yaptık. Okul ziyaretleri yaptık ama şunu gördük; öğrencinin olmadığı yerde o cıvıltının koridordaki çocukların koşuşturmalarının seslerinin olmadığı yerde bu dört duvarın okulun anlamsız olduğuna şahit olduk. Her şey bunlarla güzel çocukların yaşamlarıyla, rengarenk sesleriyle güzel oluyor. Dolayısıyla biz bugün bu mutluluğu yaşıyoruz” dedi.
 

KAYNAK: (AA, İHA)

köy okullari egitime basladi (1).jpg köy okullari egitime basladi (2).jpg köy okullari egitime basladi (3).jpg köy okullari egitime basladi (4).jpg köy okullari egitime basladi (5).jpg köy okullari egitime basladi (6).jpg köy okullari egitime basladi (7).jpg koy okullari egitime basladi (1).jpg koy okullari egitime basladi (2).jpg koy okullari egitime basladi (3).jpg koy okullari egitime basladi (4).jpg koy okullari egitime basladi (5).jpg koy okullari egitime basladi (6).jpg koy okullari egitime basladi (7).jpg koy okullari egitime basladi (8).jpg koy okullari egitime basladi (9).jpg koy okullari egitime basladi (10).jpg koy okullari egitime basladi (11).jpg koy okullari egitime basladi (12).jpg

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.
SIRADAKİ HABERLER

Tümü
Alaaddin Güneşer

Üzmeye ne hakkınız var

Aysun Sertdemir

Bir çocuğun gözyaşları!

Gurbet Lüy

Hepimiz sorumluyuz!

Mehmet Fırat Özsayın

Dolar neden bu kadar arttı?

İlyas Şen

Ben de vlogger ya da youtuber olmak istiyorum

Nisan Çalışkan

Şooorayı yazmalımıyız?

Kadir Yahşi

Şehr-ül Emin

Emre Kandemir

Başkan mı? Çoban mı?