Köprüköy susuzlukla boğuşuyor

Köprüköy susuzlukla boğuşuyor

Kırıkkale’nin Keskin ilçesine bağlı Köprüköy’de yaşayan vatandaşlar, köyde yaşanan su sorunundan şikayetçi. 

  • Kategori : Gündem
  • 08 Temmuz 2020 Çarşamba
  • 18:07

MUSLUKLARDAN SU AKMIYOR
Keskin ilçesine bağlı Köprüköy’de yaşayan vatandaşlar, evlerindeki musluklardan su akmadığını belirterek, mağduriyetlerini dile getirdi. Kırıkkale Valisi Yunus Sezer’in birçok farklı yatırım yaptığı Köprüköy’de, bazı evlerin musluklarından hiç su akmadığı bazı evlerde ise çok az su olduğu bildirildi. Koronavirüs pandemisinin yaşandığı bu günlerde insanların temizlik ihtiyaçlarını taşıma sularla sağladıklarını belirten vatandaşlar, biran önce su sorunun çözülmesini istediklerini dile getirdi.

VALİ SEZER SAYESİNDE KÖYÜMÜZ CENNETTEN BİR KÖŞEYE DÖNÜŞTÜ
Köprüköy’de ikamet eden ve konuya ilişkin açıklama yapan Ali Altın, “ Köyümüz Sayın Valimiz Yunus Sezer’in girişimleriyle sanki cennetten bir köşeye dönüştü. Köyümüz pek çok ilimizden ziyaretçi akınına uğramakta ancak, Kızılırmak gibi bir tatlı su kaynağımız olmasına rağmen köyümüzün suları ya hiç akmamakta ya da mahalle mahalle çok az miktarda akmaktadır.” 

TEMİZLİK İHTİYACI TAŞIMA SULARLA SAĞLANIYOR
“Hal böyle olunca temizlik ihtiyacına su yetişmemekte ve insanlar virüsün kol gezdiği şu günlerde temizlik ihtiyaçlarını taşıma sularla sağlamaktadır ki bunlar şanslı olanlardır. Birde 65 yaş üstü olup, çoğu raporlu hasta olan bir grup var. Bunlar ise şanssız olanlar. Sularını taşıyacak kimsecikleri olmayan bu insanlar adeta kaderine terkedilmiştir. Zaten bahçelerdeki tüm yeşil olan ürünler kurumuş onlara ayrı ayrı üzülüyorlar. Değerli valimizin bu sıkıntımıza çözüm bulacağını ümit ediyoruz.” dedi.  

galipatesggaa71@outlook.com
Galip Ateş

Su faturalarına kırıkkale merkezde yüzde 20 ye yakın zam gelmiş


YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.