Kızılay’dan çocuklara oyuncak kampanyası 

Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi, dezavantajlı aile çocukları ile ilgileniyor. Onlara Kızılay kütüphane, robotik kodlama, bilgisayar kursları, geziler, piknikler, Kızılay spor, Kızılay bisiklet gibi faaliyetlerle beraber aynı zamanda onların oyuncaklarla hayatı anlamaları, hayal gücü gelişmelerini sağlıyor.

  • Gündem
  • 23 Ocak 2023
  • 11:28
Kızılay’dan çocuklara oyuncak kampanyası 

ÇOCUKLAR ÇOCUKLUĞUNU YAŞAYAMIYOR 
Türk Kızılay Kırıkkale Şubesi, faaliyetlerle vatandaşların takdirini sağlıyor. Kızılay başlatmış olduğu oyuncak kampanyası ile yine gönülleri feth etti. Kızılay maddi imkansızlıktan dolayı çocuklarına oyuncak alamayan dezavantajlı ailelerin çocuklarına oyuncak alma kampanyası başlattı. Kampanya ile 1000 çocuğa 12 parçadan oluşan çocuk oyuncak ev seti hediye edeceklerini söyleyen Şube Başkanı Mustafa işler, “Kızılay olarak dezavantajlı ailelerimizi kendi ailemiz gibi görüyoruz ve ailemizde oluşabilecek ve oluşan sorunlara nasıl önem veriyorsak aynı şekilde dezavantajlı ailelerimizin sorunları da bizleri ilgilendiriyor” dedi.

HER ZAMAN ONLARIN YANINDAYIZ 
İşler, “Dezavantajlı ailelerimizin çocukları ailelerimizin maddi sıkıntılarından dolayı çocukluğunu yaşayamıyor. Evlerini ziyaret ettiğimiz ailelerin evlerinde çocukların oynayabileceği hiçbir oyuncak yok. Çoğu ailelerimizin evlerinde bir küçük televizyon bile yok. Bu ailelerimizin çocukları evlerinde günlerini sizce nasıl geçiriyorlar. Gerçekten tahmin etmesi güç. Ev ziyaretlerimiz ile öyle durumlarla karşılaşıyoruz ki sekiz dokuz yaşına gelmiş çocuklarımız ağzında emzik ile geziyorlar. Maddi imkansızlıktan dolayı ve aile problemlerinden dolayı çocukluğunu bir oyuncakla dahi yaşayamayan çocuklarımızın psikiyatri ilaçlarını kullandıklarını gördük.”

ÇOCUKLARIMIZA ÇOCUK OLDUKLARINI HATIRLATACAĞIZ 
“Kızılay olarak dezavantajlı ailelerimizin her sorunu kendi sorunumuz olarak görüyoruz. Ailelerimizin çocuklarının bu sorunu için bizlerde bir şeyler yapmalıydık ve çocuklarımızın çocuk olduklarını hatırlatmak, onların hayal dünyalarını geliştirmek, kabiliyetlerini geliştirmek, hayata hazırlıklar yapmak maksadıyla  onlara oyuncak hediye edeceğiz. Çocuklarımıza oyuncak almak için oyuncak kampanyası başlattık. Hedefimizde 1000 çocuğumuza 12 adet oyuncaktan oluşan çocuk oyuncak ev seti almak. Bu sayede evinde oyuncağı olmayan çocuklarımızın oynamak isteği oyunu oynayabilmesi için gerekli oyuncak listesi hazırladık” dedi.

Haber: Burak Çalışkan 
 

İlginizi Çekebilir

Kızılay’dan çocuklara oyuncak kampanyası 

İlginizi Çekebilir

Kızılay, soğuk havada yürekleri ısıtıyor 

İlginizi Çekebilir

Sevgi ve iyilik dağıttılar 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

93882

Çiftçi: “Kadınların sesi olacağız”

3. Lig Basketbol maçları başlıyor

Yüksek Hızlı Tren seferleri için geri sayım 

Kurnaz’dan Kırıkkale’ye dünya şampiyonluğu hediyesi 

Taşkın: “Bütün mücadelemiz Kırıkkale için olacak”

Park halindeki dolmuş ve traktör yandı

SIRADAKİ HABERLER