Kızılay'dan 'Hilal Olsun Türkiye' kampanyası

Kızılay'dan 'Hilal Olsun Türkiye' kampanyası

Ramazan bereketini Türkiye'nin her köşesine ve dünyanın dört bir yanına taşıyan Türk Kızılay’ı, "Ramazanda Az Çok Demeden Paylaşıyorsan Hilal Olsun Türkiye" sloganıyla başlattığı kampanya, Ramazan Ayı’nda da ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürecek.

  • Kategori : güncel haberler
  • 06 Mayıs 2019 Pazartesi
  • 09:29

Ramazan bereketini Türkiye'nin her köşesine ve dünyanın dört bir yanına taşıyan Türk Kızılay’ı, "Ramazanda Az Çok Demeden Paylaşıyorsan Hilal Olsun Türkiye" sloganıyla başlattığı kampanya, Ramazan Ayı’nda da ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürecek. 
AİLELERİMİZİN YANINDAYIZ 
Kırıkkale Kızılay Şube Başkanı Mustafa işler ve yönetim kurulu üyeleri basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelerek 2 aylık sürede ulaştığı aile ve ulaştırdığı yardım konusunda bilgi verdi. İşler, ayrıca ramazan ayında birçok aileye ulaşarak yardım yapacaklarını söyledi.  İşler, " 130 hane ziyareti yapıldı. Gıda kolisi ve konser ve et kıyma teslim edildi. Göç idaresi ile yapılan proje ilimizde yaşayan mülteciler hakkında bilgisi alındı. Mağdur ailelerin topluma kazandırılması konusunda hazırlık çalışmaları başlatıldı.” 
SOSYAL YARDIMLAŞMA DUYARLILIĞI
İşler, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Milli Eğitim Müdürlüğü ile yapılan proje genç nesilde sosyal yardımlaşma duyarlılığını artırmak için il MEB'e bağlı liselerde her hafta 10 gönüllü öğrenci ile birlikte mağdur aileleri ziyaret edilerek yardımlar teslim ediliyor. Gençlik ve spor il müdürlüğü ile yapılan proje il müdürlüğü ile gerekli görüşmeler yapılarak gençlerde sosyal yardımlaşma duyarlılığını artırmak için ortak yardım ve Kızılay faaliyetleri yapılacaktır.'' dedi.
GENÇ KIZILAY YÖNETİMİ OLUŞTURULDU 
"Genç Kızılay Kırıkkale eğitim, sosyal ve psikolojik yönetimi oluşturuldu ve faaliyetlerine başlanmıştır. Kadınlar kolu oluşturuldu ve faaliyetlerine başlanıldı. Ramazan ayında açılacak 5 adet stand planlaması yapılmıştır. Kumbaralar 3 büyük ve 5 küçük tip olmak üzere esnaflarımız ile görüşülerek uygun yerlere bırakılacaktır.''dedi. İşler ramazan ayında yapılması planlanan yardım faaliyetleri hakkında da bilgi verdi. " 500 adet gıda kolisi yardımı, 500 aileye toplamda 20 bin nakdi yardım, 500 adet konserve yardımı, 500 aileye giyim yardımı, ramazan ayı boyunca günlük 100 kişilik, iftar yemeği yardımı, ramazan ayının 15. günü olan islam dünyası yetimler günü iftar yemeği programı yapılacaktır''dedi.
BÜTÜN KESİMLERE ULAŞACAĞIZ 
Mustafa işler Hilal Olsun Türkiye kampanyası hakkında bilgi verdi. "Kızılay'ın ülke geneline yayılmış şubelerinin yapmış olduğu detaylı sosyal incelemeler sonucu ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen vatandaşlarımızın ihtiyaçları Ramazan ayında da karşılanmaya devam edecek. İhtiyaç sahiplerinin kapısını gıda kolisi, sıcak yemek veya maddi destek olarak aralamak isteyen hayırseverler, ‘Hilal Olsun Türkiye’ sloganıyla başlatılan kampanya sayesinde milyonları sevindirecek” dedi
 

kızılay.jpg

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.