Kişinin kalitesini kendisinin belirlemesi

Köşe yazarı Hatice Akgül'ün 'Kişinin kalitesini kendisinin belirlemesi' adlı köşe yazısı.

  • Özel Haber
  • 15 Temmuz 2022
  • 17:25
Kişinin kalitesini kendisinin belirlemesi

Kişinin kalitesini kendisinin verilmesi muazzam bir adalettir. Bu söz son zamanlarda gördüğüm en anlamlı söz dizimi. Bir kelimesini çıkarmak cümlenin bütün anlamını
yitirmesine sebep olacağı gibi bizimde hayatımıza insanların gereksiz müdahale etmesi doğal akışı bozmak anlamına gelmiyor mu? İnsanın fıtratı değişmez hep aynıdır ancak zamanla oturan karakterdir. Yaş aldıkça görüp tecrübe edindiğimiz her şey ilmek ilmek size bir parça ekler. Hayallerinize, paydaş olmak isteyen kişiler ve olaylar fikirlerinize bir tuğla koyabilir ancak planınızı şekillendirmesine izin vermeyin. Rayından çıkan bir tren varacağı yere gidemez. Kamufle edin kendinizi. Her şeyi kovalamayın, yalvarmayın, rahatlayın. Çünkü rahatladığınızda size gelecek.

Başkası tarafından bir tanıma sokulmanıza izin vermeyin. Bırakın sizi siz olduğunuz için tanısınlar. Onların yüklerini hafifletmek ve eksiklerini tamamlamak için çaba harcadığınız gibi onlarında sizin için bu çabayı harcayıp harcamadığını izleyin eğer güzel haberlerinizi söylemekten çekiniyorsanız, hiç uzatmadan yeni insanlar tanıyın. Çok konuşanlara karşı sükut gösterin. En güzel cevap sükut etmektir. Çıkarları için bugün yanında olanlardan vazgeçenler, yarın sizden de vazgeçer. Bir söz verin. Beklentiniz sadece kendinizden olsun başkasından değil. Sizin doğrularınız başkalarının doğrularından önemli. Sizin rekabetiniz başka insanlarla değil. Sizin rekabetiniz "SİZİN" koyduğunuz hedeflerle. İşte bu yüzden sizi sizden başkası yenemez. Kendinizi ve önceliklerinizi ilk sıraya koymak bencillik değildir.

Köşe yazısının devamı için tıklayın.

İlginizi Çekebilir

'Kırıkkale İhtisas Hastanesi'nde İşler Nasıl yürüyor? Öğren Kırıkkale!'

İlginizi Çekebilir

Kişinin kalitesini kendisinin belirlemesi

İlginizi Çekebilir

İnkarcılar

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

46191

Kırıkkale Üniversitesinden öğrencilere "hoş geldiniz" etkinliği

Avrupa’nın engelsiz şampiyonu 

Dünyanın en saf kimyasal kaya tuzu Delice’nin 

Yayalar için öncelik duruşu 

Öztürk: “CHP Kırıkkale teşkilatı kafasını kumdan çıkarsın!”

Akdoğan: “Sağlık çalışanları olarak büyük bir aileyiz” 

SIRADAKİ HABERLER