Kırşehirlilerin ‘Kırıkkale’ye yatırım’ isyanı

Roket-San tarafından Kırıkkale’ye yapılacak olan yatırım Kırşehir basınının gündeminde. Kırıkkale’de binlerce insana istihdam sağlayacak yatırımla ilgili Kırşehir’de bir gazete ‘Kırşehir’e gelecek olan dev yatırım, Kırıkkale’ye nasıl kaptırıldı?’ sorusunu sordu.

  • Gündem
  • 07 Aralık 2022
  • 18:05
Kırşehirlilerin ‘Kırıkkale’ye yatırım’ isyanı

GÖZLER KIRIKKALE’DE
Savunma Sanayinin ileri gelen isimlerinden Roket-San, Kırıkkale’ye yatırım kararı almış ve burada yaklaşık 5 bin kişinin istihdam edileceği bir fabrika kurulacağını açıklamıştı. Fabrikanın yapım çalışmaları devam ederken, Kırşehirli yerel bir gazete, gözünü Kırıkkale’ye dikti. Söz konusu gazetede görev yapan Gazeteci Ömer Duran, Kırıkkale’ye yapılacak olan Roket-San yatırımı ile ilgili bir yorum haberi hazırladı.

“BAŞKAN YÜZÜNDEN”
Haberi hazırlayan Ömer Duran, Roket-San fabrikasının ilk başta Kırşehir’in Çiçekdağ ilçesi sınırları içerisinde kurulacağını iddia etti. Hatta Roket-San yetkililerinin Çiçekdağ ilçesine gelerek incelemelerde bulunduğunu belirten Duran, Kırşehirli siyasetçilerin yetersizliği nedeniyle, fabrikanın Kırşehir’e kurulmadığını söyledi. 

Gazetekale.com / Haber Merkezi

İlginizi Çekebilir

"Kardeş Şehir" müftüleri buluştu

İlginizi Çekebilir

25 kuru fasulye çeşidi için proje 

İlginizi Çekebilir

Roket-San’dan Kırıkkaleli gençlere iş sözü 

Gaman’lı
Kırşehir milletvekilleri ayakta uyuyor, Yüksek Hızlı Tren hattının geçişinde de vekillerin bir yorumunu göremedik. Böyle vurdumduymaz vekillerimiz olduğu sürece Kırşehir daha çok mağdur olur .

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

66047

MHP teşkilatı seçime hazır!

Gümüş, Gazetekale Gazetesi’nin 1’inci yaşını kutladı

Besicilere çiçek hastalığı uyarısı!

Otomobil ve kamyonet çarpıştı, 1 kişi öldü!

Ronaldo, Al-Nassr’da ilk golünü penaltıdan kaydetti

İnternet haber siteleri için 1 Nisan’da yeni bir dönem başlıyor

SIRADAKİ HABERLER