Kırıkkale’de bulunan 500 depremzede memleketlerinde oy kullanacak 

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin ardından yaşadıkları şehirlerden ayrılarak Kırıkkale'ye gelen depremzedeler, bugün başlayan seçimlerde oy kullanmak üzere Valilik tarafından ayarlanan otobüslerle memleketlerine gitti.

  • Gündem
  • 14 Mayıs 2023
  • 09:59
Kırıkkale’de bulunan 500 depremzede memleketlerinde oy kullanacak 

VALİLİK ARAÇ İMKANI SAĞLADI 
Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) oy kullanacak depremzedelerin dönüş işlemleri ve yol masraflarının ödenmesine ilişkin organizasyonu kapsamında, Kırıkkale Valiliği ve AFAD İl Müdürlüğüne başvuran yaklaşık 500 depremzede memleketlerine uğurlandı. Kentten özel araçlarıyla da 740 afetzedenin memleketlerine gittiği öğrenildi. Depremzedeleri Gençlik Merkezi önünden uğurlayan Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz, gazetecilere, 17 araçla yaklaşık 500 depremzedeyi valiliğin sağladığı imkanlarla kendi illerine gönderdiklerini söyledi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİLER 
Memleketlerinde oylarını kullanacak afetzedelerden tekrar Kırıkkale'ye dönmek isteyenlerin bulundukları illerde AFAD il Müdürlüklerine başvurarak işlemlerini yapabileceklerini aktaran Kurnaz, Kırıkkale halkına da depremzedelere gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür etti. Malatyalı depremzede Ufuk Alabaş da "Oy kullanmak için ilimize gidiyoruz. Oyumuzu kullanıp hayırlısıyla geri döneceğiz. Vatandaşlık görevimizi yapmamız için güzel bir imkan, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz." dedi. Afetzede Hatice Üzüm ise oy kullanmak için Kahramanmaraş'a gittiğini ve orada kalan annesini de ziyaret edeceğini belirterek, ardından tekrar döneceğini kaydetti.

Kaynak: AA
 


İlginizi Çekebilir

YSK: Cumhurbaşkanı Seçimi'nde 28 Mayıs Pazar günü ikinci tura gidilecek

İlginizi Çekebilir

Depremzede çocuklar için çadırda sinema etkinliği

İlginizi Çekebilir

Prof.Dr Ersoy; “İç Anadolu Bölgesi deprem açısından riskli”

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

66991

Sessiz dervim

Uyuşturucu operasyonunda 1 şüpheli tutuklandı

Orhan Kılıç’tan 71 öğrenciye burs 

Milletvekili Kılıç: "Türkiye’nin Saadet Partisi’ne ihtiyacı var"

Kırıkkalelilere özel konser

Kırıkkale’de 73 bin trafiğe kayıtlı araç var 

SIRADAKİ HABERLER