Kırıkkale’de boksun damarı mevcut 

MKE Mühimmatspor Kulübü Boks Antrenörleri Asalettin Pekdoğan, Hamza Gökdemir, Fuat Kürkçü ve Şahin Gökdemir Kırıkkale’de yetişip dereceye giren sporcular ile birlikte Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu’nu ziyaret etti.

  • Spor
  • 19 Ağustos 2022
  • 09:58
Kırıkkale’de boksun damarı mevcut 

VALİ TEKBIYIKOĞLU, BAŞARILAR DİLEDİ
Akdeniz Olimpiyatları Şampiyonu-Avrupa 3’üncüsü Serdar Yağlı, Avrupa 2’incisi Gökhan Üstüner ve Avrupa 3’üncüsü-Türkiye Şampiyonu Mehmet Yağlı ile birlikte Vali Tekbıyıkoğlu’nu ziyaret eden MKE Mühimmatspor Kulübü Antrenörleri Asalettin Pekdoğan, Hamza Gökdemir, Fuat Kürkçü ve Şahin Gökdemir, Kırıkkale’nin boks dalındaki başarı durumu hakkında bilgi verdiler. 


BÜYÜDÜĞÜM YERDE İMKANLAR KISITLIYDI
Kırıkkale’de boksa karşı bir ilgi olduğunun altını çizen  Vali Tekbıyıkoğlu, “İlimizde boksa karşı bir alaka ve ilgi var. Bu spor dalının bir damarı mevcut. Mahallede bir kişinin sporla alakası olması diğerlerini de etkiliyor. Naim Süleymanoğlu ülkemize geldikten sonra haltere karşı ilgi arttı. Benim doğduğum, büyüdüğüm yerde imkanlar kısıtlıydı. Bir tane taekwondo salonu açıldı ve ilginin artmasıyla birçok şampiyon çıktı. Ülkemizde son 20 yılda çok fazla tesis kuruldu ve başarılı sporcular yetişti. Artık imkanlarımız daha fazla. Bu düşüncelerle tüm antrenör ve sporcularımıza başarılar dilerim” dedi.  

Haber: Ahmet Gökdemir 
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.

62119

‘Güç sende, biz de yanındayız’

Vali Tekbıyıkoğlu’ndan esnaflarla çay-simit sohbeti 

Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçim heyecanı 

Camide imamı vuran zanlı tutuklandı!

Grup Liva, gençler için sahne alacak 

Öztürk’ten karayolları çalışanlarına müjde! “Karayolları çalışanları kadroya geçecek”

SIRADAKİ HABERLER