Kırıkkale Valiliği ücretsiz maske dağıtacak

Kırıkkale Valiliği ücretsiz maske dağıtacak

Kırıkkale Valiliği, Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler gereği Kırıkkaleli vatandaşların mağdur olmamaları için ücretsiz 50 bin adet maske dağıtacak. 

  • Kategori : Gündem
  • 05 Nisan 2020 Pazar
  • 16:28

Gazetekale.com / Burak Çalışkan

Kırıkkale Valiliği, Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler gereği Kırıkkaleli vatandaşların mağdur olmamaları için ücretsiz 50 bin adet maske dağıtacak.

50 BİN MASKENİN ÜCRETSİZ DAĞITIMINA YARIN BAŞLANIYOR

Kırıkkale Valiliğinde yapılan açıklama şu şöyle; "İl Hıfzısıhha Kurulunca alınan kararlarlar doğrultusunda salgının yayılmaması için sosyal mesafe ile birlikte pazar yeri, market ve toplu olarak çalışılan işyerlerinde, maske takma zorunluluğu getirilmiştir. Bu süreçte Vatandaşlarımıza maske temini yönünden yardımcı olunması amacıyla Belediyemizce pazarların girişinde ücretsiz maske dağıtılmaya başlanmıştır. Yine bu kapsamda Vatandaşlarımızın mağdur olmaması için temin edilen 50 bin maske yarından itibaren Valiliğimiz Vefa Destek Gruplarımız vasıtasıyla nüfus hareketliliğinin yoğun olduğu çarşı girişleri başta olmak üzere üzere belli noktalarda dağıtımı yapılacaktır. Ayrıca Halk eğitimlerimiz maske üretimine başlayacaktır. Marketlerimizin de ücretsiz veya cüzi bir bedelle maske temin ederek bu süreçte yer almaları önemli bir toplumsal dayanışma örneği olacaktır."

melek.eyup71@hotmail.com.tr
Melek Balkan

Ben de istiyom ailem icin maske istiyom


melek.eyup71@hotmail.com.tr
Eyüp balkan

Gündoğdu mah 1585sokak no 25 kapi 2 maske istiyom ailem icin maskemiz yok maske istiyom


zehraulasli8@gmail.com
Zehra ulaşlı

Kırıkkale çullu mahallesi gazi çavuş caddesi no 2 Ailem için maske gönderir misiniz teşekkür ederim


aytar71@hotmail.com
aytar71@hotmail.com

Evlere dağıtın yavrum. Sokakta maske dagitilirmi. Verin muhtara dagitsin yata yata çıban cikti


bbaser2000@gmail.com
Bayram Başer

Valiliğimiz çok isabetli bir karar almış. Çünkü daha önce 1 ₺ dan daha ucuz olan maskeler 5₺ dan daha pahalı satılıyor. Ayrıcada eczanelerde bulmakta zorluk çekiyoruz. Bu maske dağıtımını kalabalık caddelerin yanında, ulaşmasında zorluk çeken vatandaşlarımızada sağlanırsa çok daha iyi olur. Birde vatandaşlarımıza bu maskeler kullanıldıktan sonra tıbbi atık statüsünde atılması gerektiğinin anlatılması gerekir, aksi takdirde atık maskeler gelişi güzel atılırsa bulaş oranı artacaktır. #Bizbize yeteriz kampanyası kapsamında valiliğimiz veya belediyemiz uygun görürse Etiler Mah. Karacalı Cad. de bulunan 485m2 kullanım alanı olan ticari dükkanımın maske üretilerek halkımıza dağıtılması için ücretsiz tahsis ederek katkı sağlamak istiyorum.


m.atmaca71@hotmail.com
Mehmet atmaca

Ailemiz 4 kişiyiz


esrabektas123@hotmail.com
Esra bektaş

Kaletepe mah.yeni metal iş blok. Şehit şükrü sergi sokağı C-1 blok no 11 Kırıkkale merkez


idrisultan@hotmail.com
S.ü.

Selam cuma günü eşimi, çalıştığı dükkan salgın dolayısıyla işler azaldı sebebiyle işten cikardilar. Sosyal yardimlasmada herhangi bir kaydınız yok Acaba bizde maske yardımından faydalanabilirmiyiz


yalcinkarakas@hotmail.com
Yalçın Karakaş

Selamın aleyküm bizede maske gönderirmisiniz Ahmet ayık cad 440 sk no1 daire 3


demirkazim@hotmail.com
kazım demir

Maske dağıtılması güzel bir olay. Evden çıkamayanlar maskeyi nasıl temin edebilirler?


YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.