Kırıkkale lavantası tüm Türkiye’de

Kırıkkale lavantası tüm Türkiye’de

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer’in desteği ve Orman Genel Müdürlüğü iş birliği ile hayata geçirilen Lavanta Bahçesi Projesi ile kurulan lavanta bahçesinden tüm Türkiye’ye lavanta gönderiliyor.

  • Kategori : Gündem
  • 22 Ağustos 2021 Pazar
  • 16:03

“BİZ İNANDIK, ÇİFTÇİMİZ DE BİZE İNANDI”    
Bahçede devam eden hasat çalışmalarına katılan Kırıkkale Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sırrı Yılmaz, projenin kurumlar arası iş birliği ve devamlılığının sağlanması yönleri ile örnek teşkil eden bir çalışma olduğunu belirten Yılmaz; “Biz inandık, çiftçimiz de bize inandı ve bu proje ülke çapında başarıya ulaştı. Bugün yaptığımız hasat ile çiftçimizin ürünü ulusal düzeyde bir çiçek firmasına teslim edilecek ve buradan da tüm Türkiye’ye pazarlanacak. Bu önemli bir başarıdır. Ayrıca bahçemiz bu sezon hasat öncesinde yaklaşık yüz bin ziyaretçi ağırlayarak ilimizin önemli değerleri arasında da yerini aldı.” dedi.

“ÇİFTÇİLERİMİZİN YANINDAYIZ, DESTEKÇİSİYİZ”
Lavanta bahçesindeki hasat çalışmalarına katılarak çiftçilerin yanında olduğunu vurgulayan Yılmaz; “Biz projelerimizde planlama aşamasından başlayarak her noktada çiftçimizin yanındayız, destekçisiyiz ve projelerimizin arkasındayız. Buradan tüm çiftçilerimize ve yatırımcılarımıza bir kez daha seslenmek istiyorum. İlimiz için hedeflediğimiz “Tarımsal Sanayisi ile Markalaşmış Kırıkkale” yolunda hepinizi İl Müdürlüğümüz ile iletişim içerisinde olmaya, daha birçok projeye birlikte imza atarak hem şehrimize hem de ülkemize hizmet etmeye davet ediyorum.” diye konuştu.

kklvanta (7).jpeg kklvanta (8).jpeg kklvanta (1).jpeg kklvanta (2).jpeg kklvanta (3).jpeg kklvanta (4).jpeg kklvanta (5).jpeg kklvanta (6).jpeg

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.