Kırıkkale İtfaiyesi, 2020’de 2 bin 184 olaya müdahale etti

Kırıkkale İtfaiyesi, 2020’de 2 bin 184 olaya müdahale etti

Kırıkkale Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, Kırıkkale genelinde çıkan olaylara anından müdahale ederek 2020 yılını başarılı bir şekilde geçirdi. İtfaiye ekipleri 2020 yılı içerisinde 2 Bin 184 olaya müdahale etti.

  • Kategori : Gündem
  • 05 Ocak 2021 Salı
  • 12:06

58 YARALIYI KURTARDILAR
70 personeli ve gelişmiş teknolojik imkanları bulunan itfaiye ekipleri, 2020 yılında 2 bin 184 olaya müdahale etti. Yangın, trafik kazaları, doğal afetler, su baskınları, patlama, çökme, mahsur kalma olayları gibi bir çok olaya müdahalede bulunan itfaiye ekipleri toplamda 58 yaralıyı kurtardı.

VATANDAŞA YARDIM EDİP, BİLGİLENDİRİYORLAR
2020 yılının verileri ile yapılan raporda itfaiye ekiplerinin aynı zamanda, okullarda, işyerlerinde ve insanların toplu olarak bulunduğu yerlerde yangın ile ilgili bilgiler verdiği belirtildi. Ayrıca, Fabrikalarda, çeşitli resmi kurum ve kuruluşlarda ve müracaat eden her türlü iş yerinde yangın tatbikatı yaptı. Yıl boyunca 2 Bin 184 olaya müdahale eden itfaiye ekipleri, 80 evin de baca temizliğini gerçekleştirdi. Su baskınlarına karşı 64 ev ve işyerinde su çekmesini gerçekleştirdi.

“CANLARINI HİÇE SAYARAK GÖREVLERİNİ İFA EDİYORLAR”
İtfaiyeciliğin, birçok riski beraberinde taşıyan bir meslek olmakla beraber, aynı zamanda büyük sorumluluk gerektirdiğini söyleyen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Halkımızın can ve mal güvenliğini korumak amacıyla büyük bir özveriyle görevlerini ifa eden itfaiye teşkilatımız, bu görevlerini yerine getirirken hayatlarını hiçe sayarak, canla başla çalışmaktadırlar. Her türlü felaket ve acil durumlarda kendi hayatlarını tehlikeye atarak, zor şartlarda mesai kavramı gözetmeksizin çalışan bütün itfaiye çalışanları görevlerini yerine getirmektedirler. Fedakarca görev yapan itfaiye teşkilatımıza başarılar diliyorum.” dedi.
 

itfaiye (1).jpg itfaiye (2).jpg itfaiye (3).jpg itfaiye (4).jpg itfaiye (5).jpg itfaiye (6).jpg itfaiye (7).jpg itfaiye (8).jpg itfaiye (9).jpg itfaiye (10).jpg

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.