Kırıkkale’de yasaklar gevşeyecek mi? Kırıkkale hangi risk grubunda?

Kırıkkale’de yasaklar gevşeyecek mi? Kırıkkale hangi risk grubunda?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mart ayı itibariyle normalleşme adımlarının atılacağını ve illerdeki vaka sayısına göre tedbirlerin gevşetileceğini belirtmişti. İller, ‘Düşük Riskli’, ‘Orta Riskli’, ‘Yüksek Riskli’, ve ‘Çok Yüksek Riskli’ olarak 4 gruba ayrılmıştı. Kırıkkale ‘Yüksek Riskli’ grupta yer aldı.

  • Kategori : Gündem
  • 22 Şubat 2021 Pazartesi
  • 11:46

KIRIKKALE’DE NORMALLEŞME İÇİN VAKA SAYISININ DÜŞMESİ BEKLENECEK
Düşük riskli ve orta riskli gruplarda yer alan illerde haftalık vaka sayısına göre normalleşme başlayacak. Bu illerde pandemi kurulu tarafından alınan kararlar doğrultusunda kontrollü açılış uygulanacak. Kırıkkale’nin içerisinde bulunduğu yüksek riskli grupta ise normalleşme sürecinin başlaması için vaka sayısının düşmesi beklenecek. İllerdeki vaka sayısı, haftalık olarak il pandemi kurulu tarafından belirlenecek.

DÜŞÜK RİSKLİ İLLER
Her 100 bin kişide 10’un altında bulunan iller düşük riskli kategorisine alındı. Bu kategoride; Şırnak, Hakkari ve Bitlis yer aldı.

ORTA RİSKLİ İLLER
Her 100 bin kişide 11-35 arası vaka bulunan iller orta riskli kategorisine alındı. Bu kategoride; Batman, Van, Mardin, Muş, Diyarbakır, Kars, Siirt, Afyonkarahisar, Çankırı, Iğdır, Gaziantep, Bingöl, Şanlıurfa, Ağrı, Uşak, Kastamonu, Kırşehir, Eskişehir, Denizli, Sivas, Isparta, Karabük, Bursa, Aydın, Çorum, Bilecik, Ankara yer aldı.

YÜKSEK RİSKLİ İLLER
Her 100 bin kişide 36-100 arası vaka bulunan iller yüksek riskli kategorisine alındı. Bu kategoride; Çanakkale, Erzurum, Tunceli, Kahramanmaraş, Yozgat, Malatya, Manisa, Kırıkkale, Düzce, İzmir, Bartın, Bolu. Elazığ, Kütahya, Kırklareli, Kilis, Zonguldak, Niğde, Muğla, Tekirdağ, Kayseri, Adana, İstanbul, Erzincan, Bayburt, Hatay, Ardahan, Edirne, Nevşehir, Yalova, Burdur, Sakarya, Antalya, Artvin, Sinop, Balıkesir, Kocaeli, Mersin, Konya, Aksaray, Amasya, Gümüşhane yer aldı.

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER
Her 100 bin kişide 100’ün üzerinde vaka bulunan iller çok yüksek riskli kategorisine alındı. Bu kategoride;  Adıyaman, Tokat, Karaman, Osmaniye, Samsun, Giresun, Ordu, Rize ve Trabzon yer aldı.

gulluzengin@gmail.com
Güllü zengin

Kırıkkale için tam kapanma ayrıca her evin önünde bir Polis evden çıkanı doğru göde se ancak bundan anlar bu millet


YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.
SIRADAKİ HABERLER

Tümü
Alaaddin Güneşer

Üzmeye ne hakkınız var

Aysun Sertdemir

Bir çocuğun gözyaşları!

Gurbet Lüy

Hepimiz sorumluyuz!

Mehmet Fırat Özsayın

Dolar neden bu kadar arttı?

İlyas Şen

Ben de vlogger ya da youtuber olmak istiyorum

Nisan Çalışkan

Şooorayı yazmalımıyız?

Kadir Yahşi

Şehr-ül Emin

Emre Kandemir

Başkan mı? Çoban mı?