Kırıkkale’de trafik haftası etkinlikleri

Kırıkkale’de trafik haftası etkinlikleri

43 ilin geçiş noktası Kırıkkale’de, ‘Trafik Haftası’ dolayısıyla düzenlenen etkinlikte araçlar tek tek durdurularak, sürücü maske ve broşür dağıtıldı. 

  • Kategori : Gündem
  • 06 Mayıs 2020 Çarşamba
  • 14:47

Gazetekale.com / Burak Çalışkan

ARAÇLAR TEK TEK DURDURULDU
43 ilin geçiş noktası ‘kilit kavşak’ olarak adlandırılan Kırıkkale’de, ‘Trafik Haftası’ dolayısıyla giriş ve çıkışlar kontrol altına alındı. Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Yahşihan Kaymakamı Fatih Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Günter Şenses ve İl Jandarma Komutanı Uğur Özmen’in katılımıyla düzenlenen etkinlikte, araçlar tek tek durdurularak, sürücü ve yolculara maske dağıtıldı. Vefa Sosyal Destek Grubu, polis ekipleri ve sağlık görevlileri tarafından durdurulan araçlarda, maske takmayan vatandaşlar uyarılarak maske takması sağlandı. Ayrıca koronavirüse karşı bilgilendirmek amacıyla broşür dağıtan ekipler, şehir dışından gelen araçların izin belgelerini de kontrol etti. 

“SON 4 AYDA TRAFİK KAZALARI BÜYÜK DÜŞÜŞ VAR”
Düzenlenen etkinlikte konuşma yapan Vali Sezer, “43 ilin geçiş noktası olan bizim kontrol noktamız, burada koronavirüs tedbirleri dolayısıyla hem trafik uygulaması hem de sağlık ekiplerimiz tarafından ilimize giren ve ilimizden giden yolcularımıza yönelik sağlık taramaları yapılıyor. Biz evlerde dururuz ama trafik kurallarını da aklımızdan çıkartmadan gideceğimiz yerlere sağlıklı bir şekilde gitmemiz gerekiyor. Son 4 ayda trafik kazalarında büyük bir düşüş var. Araç trafiği ile de alakalı aynı zamanda vatandaşlarımızın da trafik kuralları konusundaki bilinçlenmesi ile alakalı bir şey. Trafik kurallarını hiçbir şekilde aklımızdan çıkarmıyoruz. Ben burada görev yapan tüm trafik polisi arkadaşlarımıza, emniyet ve jandarma personelimize aynı şekilde onlara eşlik eden sağlık personelimize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.