Kırıkkale'de 'Seyahat İzin Kurulu' hizmete başladı

Kırıkkale'de 'Seyahat İzin Kurulu' hizmete başladı

Kırıkkale'de yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı alınan tedbirler kapsamında oluşturulan "Kırıkkale Valiliği Seyahat İzin Kurulu", otogarda hizmet vermeye başladı.

  • Kategori : Gündem
  • 29 Mart 2020 Pazar
  • 16:32

Gazetekale.com / Haydar Demir

Kırıkkale 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda kurulun görev yapacağı irtibat bürosu 24 saat hizmet verecek. İrtibat bürosunda görevli Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı, 2 günde bir görevi için Ankara'ya gidip gelmek isteyen sağlık görevlisinden, kurumundan yazı getirmesini talep etti.

Danacı, bir kadına da hangi şartlarda yolculuk yapabileceğiyle ilgili bilgi verdi. Seyahat İzin Kurulunca şehirlerarası otobüs seyahat izin belgesi verilenler tarafından yapılan başvurular dikkate alınarak otobüs seferi planlaması yapılacak ve ilgililere bilgi verilecek. Aynı zamanda otobüsle yolculuk yapacak vatandaşların listesi, telefonları ve gidecekleri yerlerdeki adreslerini belirtilen yolcu listeleri, gidilecek ildeki Valiliğe bildirilecek. Öte yandan Kırıkkale'ye gelen yolcular da sağlık ekipleri tarafından otogarda kontrolden geçiriliyor.

hanifidoluay71@hotmail.com
Hanifi doluay

Resmi kurumlarda islem yapacak 65 yas üstü vatandaşlarada bir care bulunsa iyi olur örneğin noter işlemimiz var yaptıramiyoruz


YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.