Kırıkkale’de ilk aşılama yapıldı 

Kırıkkale’de ilk aşılama yapıldı 

Kırıkkale’de ilk koronavirüs aşısı İl Sağlık Müdürü Murat Ağırtaş’a yapıldı. Ağırtaş, Kırıkkale’de bulunan hastaneler ve sağlık ocaklarında randevu sistemiyle vatandaşlara aşı yapılmaya başlanacağını belirtti. 

  • Kategori : Gündem
  • 14 Ocak 2021 Perşembe
  • 12:00

İLK AŞI AĞIRTAŞ’A YAPILDI
Geçtiğimiz gün Türkiye genelinde koronavirüs salgınına karşı aşılama uygulamasına başlanmış ve Türkiye’de aşıyı yaptıran ilk isim Sağlık Bakanı Fahrettin Koca olmuştu. Ardından aşılar 81 ile belirli dozlarda dağıtılmıştı. Kırıkkale’ye gelen 5 bin 200 doz aşı ise Kırıkkale’de bulunan sağlık çalışanlarına vurulmaya başlandı. Kırıkkale aşıyı yaptıran ilk isim ise İl Sağlık Müdürü Murat Ağırtaş oldu.

ÖNCELİK SAĞLIK ÇALIŞANLARINDA
Ağırtaş aşı uygulamasının ardından yaptığı açıklamada; “Bilim kurulunun yayınladığı öncelik listesine göre, sağlık çalışanlarımızla bu aşılama sürecini başlatmış bulunmaktayız. Bu süreçte vatandaşlarımız, Sağlık Bakanlığının uygulaması olan E-nabız üzerinden aşı önceliklerini sorgulayabilecekler. Aşı önceliği olan vatandaşlarımız, en yakın sağlık kuruluşundan randevu alarak aşılarını gönül rahatlığı ile yaptırabileceklerdir. Şuanki süreçte ilimize 5 bin 200 doz aşı geldi. O aşılar öncelikle sağlık personelimizin tamamına 28 gün ara ile 2 doz halinde uygulanacak. Ardından ilimize gelecek aşılar ise Koronavirüs Bilim Kurulu’nun yayınladığı öncelikli hizmet guruplar ve kronik hastalığı olan vatandaşlarımıza uygulanacak. Aşının, ülkemizin bu hastalıktan kurtulması yolunda büyük bir fayda sağlayacağını düşünüyor ve tüm vatandaşlarımıza sağlıklı huzurlu günler diliyorum.” dedi.
 

asi (1).jpg asi (2).jpg asi (3).jpg asi (4).jpg asi (6).jpg asi (7).jpg asi (5).jpg asi (8).JPG

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.