Kırıkkale’de dezenfekte tüneli yeniden açıldı

Kırıkkale’de dezenfekte tüneli yeniden açıldı

Kırıkkale Belediyesi artan korona virüs vakalarının önüne geçmek amacıyla ‘Araç Dezenfeksiyon Tünelini’ yeniden hayata geçirdi.

  • Kategori : Gündem
  • 08 Mart 2021 Pazartesi
  • 17:18

KIRIKKALE (İHA) - Kırıkkale Belediyesi, şehir genelinde artış gösteren korona virüse karşı başlattığı temizlik ve ilaçlama çalışmalarına devam ederken bir taraftan da araçları ücretsiz şekilde dezenfekte ediyor. Veterinerlik İşleri Müdürlüğü bahçesinde kurulu bulunan Araç Dezenfekte Tüneli, tekrar faaliyete geçirildi. Tünel otomatik sensörler aracılığı ile devreye girerken içerisine giren araçları özel solüsyon buharı ile dezenfekte ediliyor. Solüsyon buharının insan sağlığına hiçbir zararlı etkisi bulunmuyor.

"TEDBİRLERE UYARAK MAVİ RENKLİ İLLER SEVİYESİNE İNERİZ"
Kırıkkale’nin yüksek riskli iller arasında yer aldığını ve tedbirlere tüm vatandaşların uyması gerektiğini hatırlatan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, kent genelinde temizliğe titizlikle önem verdiklerini belirtti. Başkan Saygılı, “Halkımızın korona virüsten en az şekilde etkilenmesi için büyük mücadele etmekteyiz. Halkımızın sağlığı için biz üzerimize düşen görevi eksiksiz yerine getirmeye çalışıyoruz. Tedbirlere uyarak şehrimizi turuncu olan riskli yüksek riskli seviyesinden mavi renkli iller seviyesine indiririz" dedi.

Kırıkkale’de dezenfekte tüneli yeniden açıldı Kırıkkale’de dezenfekte tüneli yeniden açıldı Kırıkkale’de dezenfekte tüneli yeniden açıldı

baranefe071@gmail.com
baranefe071@gmail.com

Ben sordum belediyenin ilackama hizmeti yo kdenildi kim dogru soyluyo sizmi santraldeki sahislarmi


YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.