Kırıkkale’de cezaevinden tahliyeler başladı

Kırıkkale’de cezaevinden tahliyeler başladı

İnfaz Yasası’nın TBMM’de kabul edilmesinin ardından, ülke genelinde olduğu gibi Kırıkkale’de cezaevinden tahliyeler başladı.

  • Kategori : Gündem
  • 15 Nisan 2020 Çarşamba
  • 15:36

Gazetekale.com / Burak Çalışkan

GENİŞ ÇAPLI GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI
Kırıkkale F Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, Keskin Açık Ceza Kurumu, Keskin T Tipi kapalı İnfaz Kurumu, Delice Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu, Sulakyurt Kapalı Ceza İnfaz Kurumundaki 809 kişi, Çankırı E Tipi Kapalı Cezaevinden de hükümlü ve tutuklu 52 kişi tahliye edildi. Çorum L tipi Kapalı Cezaevinden de tahliyelerin olduğu belirtildi. Tahliye işlemlerinin tamamlanmasının ardından polis ve jandarma ekiplerinin geniş çaplı güvenlik tedbirleri eşliğinde hükümlüler maskeleri takılı bir şekilde sosyal mesafe kuralına göre otobüslere alındıktan sonra cezaevinden çıkarıldı. İl Sağlık Müdürlüğü ekiplerince de hükümlü ve tutuklu kişilerde koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sağlık kontrolleri yapıldı.

HÜKÜMLÜLER 31 MAYIS 2020 TARİHİNE KADAR İZİNLİ SAYILACAK
İnfaz düzenlemesine ilişkin kanun teklifi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) kabul edildi. Kabul edilen yasa kapsamında koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle açık ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlüler ile denetimli serbestlik tedbiri uygulanan hükümlüler, 31 Mayıs 2020'ye kadar izinli sayılacak. Salgının devam etmesi halinde bu süre 2 aylık sürelerle 3 kez uzatılabilecek. Ağır hastalık, engellilik veya kocama nedeniyle hayatını yalnız idame ettiremeyen 65 yaşını bitiren hükümlüler de denetimli serbestlikten yararlanacak.
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.