Kırıkkale'de afet hazırlığı toplantısı

Kırıkkale'de afet hazırlığı toplantısı

İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu ve Hizmet Grubu Yöneticileri Toplantısı, Vali Yunus Sezer’in başkanlığında gerçekleştirildi.

  • Kategori : Gündem
  • 05 Ekim 2019 Cumartesi
  • 09:13

Afet ve acil durum hallerinde bilgileri değerlendirmek, alınacak önlemleri belirlemek, uygulanmasını sağlamak ve denetlemek, kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları arasındaki koordinasyonu sağlamak amacıyla yapılan toplantının açılışında konuşan Vali Yunus Sezer, olası afet ve acil durumlarda TAMP(Türkiye Acil Müdahale Planı) -Kırıkkale kapsamında 26 hizmet grubunun nasıl hareket edeceğinin değerlendirileceğini söyledi.

ALINMASI GEREKEN TEDBİRLER

Bu toplantının amacının afetlere karşı hazırlıklı olabilme adına yapılmış olan çalışmaları gözden geçirmek ve kurum ve kuruluşlara görevlerini hatırlatmak ve koordinasyonu sağlamak olduğunu ifade eden Vali Sezer "Depreme karşı hazırlıklı olabilme adına yapılmış olan çalışmaların yanı sıra, ilimizdeki stratejik tesislerde göz önüne alınıp doğal olmayan afetlere dönük olarak da alınan ve alınması gereken tedbirlerle ilgili çalışmaları değerlendireceğiz. Bu toplantının amacı afetlere karşı hazırlıklı olabilme adına yapılmış olan çalışmaları gözden geçirmek, kurum ve kuruluşlara görevlerini hatırlatmak ve koordinasyonu sağlamaktır. ”dedi.

KARAR DESTEK SİSTEMİ

Vali Sezer’in konuşmasından sonra söz alan AFAD İl Müdürü Mahmut Coşkun, Yerel Düzey Afet Yönetim Sistemleri, TAMP-Kırıkkale Afet Müdahale Planlama süreci, plan içerikleri, hizmet gruplarının sorumlulukları, çözüm ortaklarının görevleri, Karar Destek Sistemi (AYDES), onay sonrasında yürütülecek işlemler konusunda kurul üyelerini bilgilendiren bir sunum yaptı. Kurul üyelerinin görüş ve önerilerini sunmasının ardından toplantı sona erdi.

 KATILIM GENİŞ OLDU

Valilik Makam Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya;  Vali Yunus Sezer, Garnizon ve Mühimmat Komutanı Bakım Albay Mehmet Ali Durmuş, Belediye Başkan Yardımcısı Vedat Genç, Vali Yardımcısı Vekili ve Hukuk Müşaviri Şahin Arsal, İl Emniyet Müdürü Günter Şenses, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Uğur Özmen, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 2.Bölge Müdürü Kemal Yılmaz, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Ankara Bölge Müdür Yardımcısı Yahya Dizman, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Mahmut Coşkun, ilgili kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Kaynak: İl Gazetesi

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.