Kırıkkale Belediyesi, pazar yeri dezenfektesine devam ediyor

Kırıkkale Belediyesi, pazar yeri dezenfektesine devam ediyor

Kırıkkale Belediyesi, İçişleri Bakanlığı tarafından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yayımlanan genelgedeki kuralları uygulamaya başladı.

  • Kategori : Gündem
  • 28 Mart 2020 Cumartesi
  • 11:54

 Gazetekale.com / Haydar Demir 

EL DEĞMESİN ETİKETİ DAĞITILDI
Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında aldığı kararları hızla yürürlüğe geçiren Kırıkkale Belediyesi Zabıta Ekipleri, pazar esnafının maske ve eldiven takmasını sağlayarak, bu yöndeki denetimlerini sıklaştırdı. Hafta içi de pazar satış yerlerinde ambalajsız satılan yaş sebze ve meyvelerin tüketicilerce temas edilmeden, doğrudan pazarcı esnafı tarafından hijyen koşullarına dikkat edilerek satışının yapılması yönünde uyarıda bulunan zabıta ekipleri Pazar esnafına ‘Elle Temas Edilip Seçilmesi Yasaklanmıştır’ yazılı etiketler dağıttı. 

PAZAR ÖNCESİ VE SONRASI DEZENFEKTE EDİLİYOR
Pazar yerlerinde tezgahlar kurulmadan önce dezenfekte ve ilaçlama çalışmaları gerçekleştiren Kırıkkale Belediyesi ekipleri, ayrıca pazarcı esnafını dağıldıktan sonra boş kalan alanda da tazyikli su ile yıkama ve ilaçlama işlemi gerçekleştiriyor.

 

srplkuzucu@gmail.com
Serpil kuzucu

Ben çarşamba pazarında oturuyorum .pazardan sonra temizliği gereği gibi yapilmiyor.tabiri caiz ise yalap şalap kaldırımlar ne yıkanıyor nede süprülüyor pislik içinde..


YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.