Kırıkkale Belediyesi’nden servis araçlarına denetleme

Kırıkkale Belediyesi’nden servis araçlarına denetleme

Kırıkkale Belediyesi, Ulaştırma, Zabıta ve Trafik ekipleri ile belediyeye bağlı Makine Mühendisleri tarafından, okul servis araçları denetlendi.

  • Kategori : Gündem
  • 21 Eylül 2021 Salı
  • 16:37

KONTROLLER DEVAM EDİYOR
2020-2021 Eğitim Öğretim Yılının başlamasının ardından okul servis araçlarına yönelik denetimler de başladı. Kırıkkale Belediyesine bağlı ekipler tarafından gerçekleştirilen denetimlerde, öğrenci servis taşımacılığı yapan araçlara yönelik; okul güzergahı, psikoteknik, src, bakım onarım formu, dur levhası, emniyet kemeri, araç yangın tüpü, ilk yardım çantası, maske, dezenfektan ve okul taşıtı yazısı kontrolleri yapıldı.

BİLGİLENDİRME YAPILDI
Uygulamada, trafik güvenliğinde toplumsal duyarlılığın artırılması, başta öğrenciler olmak üzere, her gün trafiğin içerisinde yer alan anne-baba ile aile bireylerinin, trafik güvenliğine yönelik farkındalıklarının artırılması hedeflendi. Aynı zamanda trafik zabıta ekipleri, okul servis araçlarının denetimlerinde, servis aracı şoförü, rehber personel, maske, dezenfektan ve öğrencilere yönelik okul servis araçlarında dikkat etmeleri gereken hususlar ve uymaları gereken kurallar hakkında bilgilendirme yaptı.
 

YORUM EKLE

We'll never share your email with anyone else.